Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. mail kell 11.09 teatati, et Tallinna kesklinnas Kollasel tänaval lekib kaubikust kütust. Kohale saabunud päästjad katsid reostuse saepuruga ning reguleerisid liiklust seni, kuni puksiirfirma kaubiku minema toimetas.

17. mail kell 18.05 sai häirekeskus kõne Tallinna kesklinnast Tartu maanteelt ning selles teatati, et kuuekorruselise elumaja ühes korteris on tunda kärsahaisu. Teataja mainis veel, et korteris elekter kord kaob, kord tuleb tagasi. Päästjate saabudes oli elanik koos kassiga õues ning päästemeeskond suunas ta kiirabiautosse sooja. Päästjad tuvastasid korterisse sisenedes, et olukord elektrisüsteemiga oli kehv, sest nii mõneski kohas olid seinapistikud katki ja lausa rippuvas asendis. Päästemeeskond lülitas kilbist elektri välja ning esialgsel hinnangul oli lühisesse läinud vannitoas asuva lambi alaldi. Päästjad viisid elanikule läbi tuleohutusalase selgitustöö ning palusid tal elektriseadmeid enne spetsialisti kohale kutsumist mitte kasutada.

17. mail kell 22.38 teatati, et Lasnamäe linnaosas Narva maanteel asuvast mahajäetud majast tõuseb suitsu. Teataja nägi, kuidas hoonest jooksid enne päästemeeskonna saabumist ummisjalu minema viis alaealist poissi. Päästjad tuvastasid, et hoones põles madrats ning kustutasid selle. Kohale reageerinud politsei poisse kahjuks ei tabanud.

18. mai varahommikul kell 6.41 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Merelahe teel põleb võsahunnik. Päästjate saabudes oli tuli levinud ka ümbritsevale taimestikule. Põleng kustutati päästjate poolt kella 7-ks.

Harjumaa

17. mail kell 15.49 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Laagri alevikus asuva kooli juures on tüdruku jalg rattakodarate vahele kinni jäänud. Päästjate saabudes oli tähelepanelik mööduja kodarad katki lõiganud ning jala vabastanud, kuid kuna tüdruk jalale toetuda ei suutnud, andsid päästjad talle esmaabi. Seejärel teostas kannatanule tervisekontrolli ka kohale saabunud kiirabi ning pärast seda anti laps üle kohale saabunud emale.

17. mail kell 18.41 said Saue vabatahtlikud päästjad väljakutse Saue valda Jõgisoo külasse, kus vajas päästmist terve pesakond kassipoegi. Kohale jõudnuna said päästjad kohe aru, et nii pisikesi olevusi sügavalt elumaja katuse tuulekastist päästes peab eriti ettevaatlik ja õrn olema. Päästeoperatsioon kestis ligi 45 minutit ning seejärel anti viis väikest kassi üle Cats Help vabatahtlikele, kes nende eest edasi hoolitsesid.

17. mail kell 23.01 teatati, et Raasiku vallas Peningi külas Pargi tänaval on lõke käest läinud ning tuli liigub põllu suunas. Kohale saabunud päästjad kustutasid nii põllule kui elumajadele liiga lähedale tehtud lõkke kella 23.36-ks

18. mai öösel kell 4.45 sõitsid päästjad Kose valda Liiva külasse, kus põder oli kiirteele sattunud ning ohustas seal meeltesegaduses ringi kapates liiklust. Päästjad suunasid uluki ohutult metsa.

18. mail kell 7.04 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Männiku külas suitseb maapind. Teataja sõnul viskas kohati välja ka leeke. Kohale saabunud päästjad kustutasid ca kahe ruutmeetri ulatuses põlenud maastikku kella 07.20-ks

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval 4 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele ning elektriliinidele murdunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. mail kell 3.35 teatati häirekeskusele kahekorruselise elumaja tulekahjust Jõgeval Suurel tänaval. Elanikke hoiatasid tulekahjust suitsu- ja vingugaasi andurid. Süttinud oli korstna ümbruses vahelagi, peremees summutas põlengut ämbriga vett loopides. Päästjad lõikasid vahelae lahti ning kustutasid tulekahju. Tulekahju puhkemise ajal oli majas peale peremehe veel kolm inimest, kes majast tervelt välja said. Inimeste elud ja põlengu tõsisemad tagajärjed aitasid ära hoida häiret andnud töökorras andurid. Põlengu põhjustas kütteseadme rike, vahelae sees olev pliidislepe oli katki. Päästjad keelasid kütteseadme kasutamise kuni pottsepp on kütteseadme parandanud ja seadme korrasolek üle kontrollitud.

Tartumaa

17. mail kella 15.44 leiti Tartus Siili tänava piirkonnas Emajõest uppunud mees. Päästjad aitasid hukkunu paadiga kaldale tuua. Juhtumi asjaolusid selgitab politsei.

Ida päästekeskus

18. mail kell 8.30 teatati kulupõlengust Jõhvi vallas Kose külas. Päästjad kustutasid 200 ruutmeetril kulu ja prahi põlengu.

17. mail kell 23.07 sõitsid päästjad Jõhvi linnas Sompa tänava lähedusse suvilate juurde, kus põles praht ja ehitusjäätmed. Lõke oli järelevalveta, kuid tule edasi levimine oli takistatud ümbruses olevate kivide ja liiva tõttu. Ligipääs alale oli raskendatud ning päästjad valvasid lõket kuni selle kustumiseni, sest kohale saabumise ajaks oli enamus prügi ära põlenud. 

Kell 15.58 käisid päästjad Narva linnas Turu tänaval oma kodus vannitoas kukkunud eakat naist aitamas. Naine tõsteti diivanil ja arstiabi ta ei vajanud.

Kell 15.41 teati häirekeskusele põlevast hoonest Narva-Jõesuu linnas terviseraja juures. Päästjate saabumise ajaks põles 20 ruutmeetrine hoone lahtise leegiga ja lähiümbruse maapind. Hoones oli ladustatud ehituspraht, auto varuosad ja vana olmetehnika. Põlengu kustutamiseks avati katuse ja seina konstruktsioone. Tulekahju kustutati kella 16.25ks. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

17. mail kell 17.21 teatati Kadrina vallas Ridakülas sõiduki purunenud kütusepaagist, mille tagajärjel voolas kraavi 70 liitrit kütet. 20 ruutmeetri suurune reostunud ala kaeti absorbendiga ja korjatakse järgmisel päeval kokku.

Kell 15.01 teatati järelevalvet suurest lõkkest Vinni vallas Lepiku külas. Lõkkes põletati kände ja oksi ning lõke oli puudele liiga lähedal. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

17. mail kell 14.09 sai häirekeskus teate, et Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis Jaama tänaval on kolmekordse paneelmaja koridoris suits ja tunda on kärsahaisu. Päästjad avastasid elektrikapist sulanud kaitsekorgi, mille vahetamiseks ja vea likvideerimiseks kutsuti kohale elektrik.

Saaremaa

17. mail kell 12.07 käisid päästjad Saaremaa vallas Audla külas teele kukkunud puud likvideerimas. Orissaare päästjad saagisid takistuse läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Kell 20.04 sõitsid päästjad Saaremaa valda Lindmetsa külla, kus inimene oli köiskiige otsast ühe puujuurika otsa kukkunud ning vigastanud tuharat. Kuna õnnetus juhtus metsas üsna raskesti ligipääsetavas kohas, paluti päästjaid appi kannatanut transportima. Patsient tõsteti kühvelraamile ning viidi kiirabiautosse.

Kell 22.37 käisid Valjala vabatahtlikud Saaremaa vallas Kallemäe külas teele kukkunud puud eemaldamas.