Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. mail kell 12.00 teatati, et Tallinna kesklinnas Liivalaia tänaval asuvas elumajas on tunda kärsahaisu ja töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kust suitsu imbus, kuid koputustele keegi ei vastanud. Päästemeeskond sisenes korterisse akna kaudu ning tuvastas, et põleng, millele andur reageeris, oli aset leidud köögis kraanikausi all asuvas prügikastis. Põlengu tagajärjel olid sulanud ka veetorud, mille tõttu vesi alumisel korrusel asuvasse poodi tilkus. Päästjad tuulutasid ruumid ning sündmusega tegeles edasi korteriühistu esindaja. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

18. mail kell 12.28 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Kalevipoja tänaval asuvas elumajas on 7 inimest erinevates trepikodades liftides kinni. Kuna ühistul oli liftihooldusfirmaga leping läbi, ei saanud inimesed kuidagi abi ning kohale saabusid päästjad, kes isikud liftidest välja aitasid. Selgus, et liftid võisid seiskuda piirkonnas aset leidnud elektrikatkestuse tõttu.

Harjumaa

18. mail kell 15.17 teatati maastikutulekahjust Saku vallas Männiku külas. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema oli süttinud ligi hektar maastikku ning see kustutati kella 16.04-ks

18. mail kell 16.47 teatati, et Saku vallas Tammemäe külas põleb maastik ning tugeva tuule tõttu levib põleng kiiresti. Kohale saabunud päästjad kustutasid kulupõlengu ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada maha visatud suitsukonist.

18. mail kell 17.18 teatati, et Saku vallas asuva Rabametsa terviseraja juures põleb mets. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligi 40-le ruutmeetrile levinud maastikupõlengu kella 18.18-ks

18. mail kell 17.58 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Ülgase külas asuvas metsatukas on näha musta tossu ning kuulda pauke. Kohale saabunud päästjad leidsid metsast järelevalveta prügilõkke, mis oli levinud ka ümberkaudsele pinnasele. Päästjad kustutasid lõkke. Lõkke sisu saab näha lisatud pildilt.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. mail kell 14.20 teatati häirekeskusele gaasilekkest Tartus Riia tänaval. Korteri remonditööde käigus oli ketaslõikuriga katki lõigatud gaasitoru. Töömehed avasid tuulutuseks aknad, tänu millele süttimis- ning plahvatusoht kahanes. Päästjad sulgesid toru lekke esmaste vahenditega ning seejärel gaasikraani keldris. Toru parandamiseks kutsuti kohale gaasiseadmete remondispetsialistid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. mail kell 8.53 teatati plahvatusest Narva linnas Hariduse tänava kortermajas. Päästjate saabumise hetkeks teostati korteri köögis kustutustöid. Põleng sai alguse plahvatusest, mis oli toimunud köögis remontööde käigus kui lõigati metallilõikuriga gaasitoru. Kortermajas oli gaas kinni keeratud. Kiirabi viis kaks remonditöölist haiglasse, nende elud ohus pole. Korteromanik kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. mail kell 7.18 kutsuti päästjad Paide linna Korba külla Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteele, kus kitsetall oli piirdeaiast läbi pääsenud ning jooksis nüüd maantee ääres. Päästjad avasid aiaväravad ning suunasid politsei abiga loomakese tagasi metsa.

Pärnumaa

19. mail kell 00.14 kutsuti päästjad Pärnu linna Suur-Sepa tänavale, kus särises tänavaposti elektrikaabel ning näha oli ka suitsu. Päästjad paigaldasid posti ümber ohutuslindi ning teavitasid sündmusest elektrikuid.

Raplamaa

18. mail kell 15.25 sai häirekeskus teate, et Rapla vallas Kaiu alevikus Leandri teel tuleb hariduskeskuse katuse alt suitsu, inimesi teataja sõnul hoones ei olnud. Enne päästjate saabumist püüdsid kohalikud põlengut ka ise kustutada. Päästjad tuvastasid, et põleng on katuse vahel, seega asuti katust kohe niisutama ning konstruktsioone avama. Kella 15.50ks oli tulekahju lokaliseeritud ning otsiti tulekoldeid. Põleng likvideeriti lõplikult kell 16.41ks ning päästjad said oma asjad kokku pakkida. Kustutustöödega tegelesid Järvakandi, Kohila, Kose, Paide, Rapla kutselised ning Kehtna, Lokuta ja Vahastu vabatahtlikud. Põleng sai alguse tuletööde käigus, kui hoonele paigaldati uut katusekatet. Kohalviibijate sõnul ei olnud tööde tegemise ajal läheduses esmased kustutusvahendid, seega kasutati kustutamiseks isiklikke pulberkustuteid.
Õhtul kell 20.05 käisid Vahastu vabatahtlikud sündmuskohta kontrollimas, kuid uusi tulekoldeid ei avastatud.