Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-22. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. mail kell 17.22 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval asuva baari juures hõõgub puidust lillekast, mida ei suudeta omal jõul kustutada. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lillekast oli ääreni täis suitskonisid ning kustutasid põlengu.

19. mail kell 20.42 teatati, et Lasnamäe linnaosas Narva maantee kõrval asuval tühermaal on näha musta suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid rehvidest koosneva lõkke, mis kustutati.

20. mai öösel kell 3.06 teatati, et Pirita linnaosas Haaviku teel asuva kaupluse juures põleb kaks suurt prügikonteinerit. Päästjad kustutasid põlengu ning konteinerid hävisid selles täielikult. Kahjustada said veel kaks kõrval asunud kogumiskonteinerit.

20. mail kell 08.47 sai häirekeskus teate, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel põleb kulu ning tugeva tuule jõul liigub see kiiresti eluhoonete suunas edasi. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligi 150-le ruumeetrile levinud põlengu kella 09.13-ks

20. mail kell 14.27 helistati häirekeskusesse teatega, et Nõmme linnaosas Räniliiva tänaval asuvas metsatukas võtab tugeva tuulega hoogu maastikupõleng. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligikaudu 1 hektari ulatuses põlenud kulu kella 15.27-ks

20. mail kell 16.14 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval põleb mahajäetud maja. Kohale saabunud päästjad sisenesid majja ning leidsid sealt lõkke, milles põletati prahti. Tulekahju kustutati kella 16.48-ks

20. mail kell 20.26 sai häirekeskus teate kulupõlengust Pirita linnaosas Vesiveski tänaval. Päästjad kustutasid ca 400-le ruutmeetrile levinud põlengu.

20. mail kell 23.31 teatati, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva üheksakorruselise elumaja ühest korterist imbub kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid korterist pliidil kõrbeva toidu ning eemaldasid selle. Seejärel ruumid tuulutati ning joobetunnustega elanik selles õnnetuses viga ei saanud.

21. mail kell 07.29 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Vilde teel asuvas elumajas koputab eakas naine juba eelmisest õhtust alates oma uksele ning teataja arvas, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid abivajava eaka naise üle kiirabile.

21. mail kell 15.56 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kaera tänaval tõuseb garaažide juurest musta suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid garaažide vahele tehtud lõkke, milles põletati prahti ning kustutasid selle. Lõkketegijale selgitati ohutusreegleid.

21. mail kell 16.54 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Pöörise tänaval asuvate angaaride juures põleb kulu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kulupõleng oli levinud ka ühe angaari seina sisse ning kustutasid põlengu kella 17.41-ks

22. mai öösel kell 2.50 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Väo bussipeatuses põleb tänavapost. Päästjad tuvastasid saabudes, et posti otsas põlesid elektrikaablid ning kustutasid tulekahju. Seejärel piirati post päästelindiga ning sündmus anti üle tänavavalgustusettevõtte spetsialistidele.

22. mai öösel kell 3.55 teatati, et Tallinna kesklinnas Müürivahe tänaval asuva muuseumi keldrist tuleb rohkelt suitsu ning see levib mööda tänavat. Kohale saabunud päästjad sisenesid muuseumiruumidesse ning kustutasid hoone keldrikorruselt leitud kaks tulekollet. Seejärel tuulutati nii muuseumi- kui ka kõrvalasuva kiriku ruumid, kuhu suits levinud oli. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

19. mail kell 13.28 teatati, et Kuusalu vallas Rummu külas läks põlema veoauto haagise rattalaager. Teatajaks olnud veokijuht sõnas, et on oma tulekustuti juba tühjaks lasknud, kuid kahjuks ei olnud see põlengu kustutamiseks piisav. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 14-ks

20. mail kell 11.57 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Sadama tänaval põleb elumaja hoovis asuv vana kaubik. Päästjad kustutasid põlengu kella 12.41-ks

20. mail kell 15.47 teatati, et Jõelähtme vallas Võerdla külas põleb kulu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kulupõlengust oli süttinud ka metsatukk ning kaks aiamaja. Põlengule pandi piir kella 17.16-ks ning kustutustööd lõpetati kell 18.22. Üks aiamaja hävis tules täielikult. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai põleng alguse hoovis asunud katkisest pliidist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

20. mail kell 16.53 sai häirekeskus kõne Viimsi vallast Metsakasti külast, milles teatati, et üks inimene teeb oma koduhoovis lõket, millest eritub plastikuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lisaks sellele, et lõkkes põletati ohtralt keelatud kraami (plastik, metall jms), oli see ka eluhoonele liiga lähedal. Päästjad kustutasid lõkke ning viisid elanikule läbi selgitustöö.

20. mail kell 21.06 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Maardu linnas Kellamäe tänaval asuva viiekorruselise elumaja ühest korterist levib kärsahaisu. Naabrite koputustele keegi ei vastanud. Kohale saabunud päästjad sisenesid suitsu täis korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest pliidil kõrbeva toidu. Elanikke kodus ei viibinud. Põleng kustutati ning ruumid tuulutati.

20. mail kell 21.33 teatati, et Anija vallas Vikipalu külas põleb elumaja kõrval asuv saunamaja. Päästjate saabudes põles saun lahtise leegiga. Päästemeeskond sai suuremad leegid maha kella 22.38-ks, misjärel alustati järelkustutustöödega. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud. Esialgse info kohaselt sai põleng alguse sauna kütteseadmest, täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

20. mail kell 22.05 teatati, et Rae vallas Lagedi alevikus on joobetunnustega mees rinnust saati vees ning tal ei õnnestu kuidagi kaldale pääseda. Päästjad tõid mehe veest välja ning andsid üle kiirabile.

21. mail öösel kell 2.21 helistas häirekeskusesse hädas inimene, kes ei saanud oma Anija vallas Kehra linnas Kooli tänaval asuvasse koju sisse, kuna välisukse ette oli laotud hunnik telliseid. Päästjad tõstsid takistuse ukse eest ära, otsisid aiast üle inimese rulaatori ja aitasid ta tuppa.

21. mail kell 21.24 teatati, et Saue vallas Haiba külas asuvas lastekodus on poisslaps end tuppa lukustanud ning temaga ei saada kontakti. Kohale saabunud päästjad vestlesid poisiga läbi ukse ning lõpuks õnnestus neil poiss toast kätte saada. Laps anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

21. mail kell 21.24 teatati, et Jõelähtme vallas Ülgase külas Kure teel põleb mahajäetud kuur. Päästjad kustutasid tulekahju kella 21.51-ks

Möödunud nädalavahetusel said päästjad lisaks eelpoolmainitud suurematele kulupõlengutele veel 7 väljakutset, kus tuli kustutada väiksemaid kulupõlenguid – neist 4 Tallinnas ja 3 Harjumaal. Põlevaid prügikaste tuli kustutada kuuel korral. Kiirabile osutati abi samuti kuuel korral ning valdavalt aitasid päästjad transportida raskes seisundis patsiente.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. mail kell 1.17 põles Mustvee linnas Jõe tn kahekorruselise elumaja plekk-katuse alune. Katuse avamine, tulekollete otsimine ja kustutamine kestis hommikul kella 6.47ni. Kell 7.46 käisid päästjad kustutamas uuesti suitsema hakanud tulekoldeid.

Põlvamaa

20. mail kell 14.07 teatati ühe sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Räpina vallas Ristipalo külas Tartu - Räpina - Värska mnt 65. km. Päästjad kõrvaldasid liiklusavariis osalenud auto süttimisohu ja rahustasid kiirabi tulekuni kannatanuid. Kiirabi viis viga saanud naise haiglasse, meesterahvast juht tõsisemalt viga ei saanud.

21. mail kell 12.31 käisid päästjad Põlva vallas Mammaste külas eemaldamas teelt murdunud puid.
Kell 21.33 teatati, et Põlvas Lao tn on auto radiaatori ja stange vahele pugenud kassipoeg. Päästjad eemaldasid kassipoja kättesaamiseks auto põhjakatte.

Tartumaa

19. mail kell 13.10 teatati, et Tartus Soola tn on parklas auto, millest lekib kütust ja õli. Kohale tuli omanik, kes auto remonditöökotta teisaldas. Päästjad katsid vedelikud absorbentainega.

20. mail kell 13.40 teatati, et Tartus Tähe tänaval süttis korteris pesumasin. Ruumidesse sisenenud pääste suitsusukeldujad kustutasid põlengu. Suitsusest korterist leitud inimene anti tervise kontrollimiseks üle kiirabile. Veel leiti korterist elu ja tervise juures olev kass.

Kella 18.03 ajal põles Tartus Siili tänaval korteri rõdul lillepotitaoline ese, mille päästjad veejoaga kustutasid. Kohale tulid korteriomanikud, kellega koos ruumide tuleohutus üle vaadati.

21. mail kella 12.57 ajal põles Tartus Mõisavahe tn parklas väikekaubik, mille päästjad kustutasid. Tulekahju põhjus jäi esialgu selgusetuks.

Kella 22.59 ajal süttis Tabivere alevikus Kalda tn varem põletatud, kuid korralikult kustutamata jäetud lõkkest lennanud sädemest lähedal asuv kompostikast. Omanik summutas põlengut ämbriga vett loopides, päästjad kustutasid tulekahju veejoaga. Päästjad hoiatavad, et lõket tuleb valvata ning lahkudes korralikult kustutada, et tuli ümbrusele ei leviks.

21. mail kell 23.21 aitasid päästjad kiirabitöötajatel pääseda Tartus Tamme pst kodus kukkunud 87aastase naise juurde. Uks avati kangiga.

Valgamaa

19. mail kell 13.39 teatati, et Otepää vallas Neeruti külas põleb kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli tules vana laut, kuur ning traktor T-16. Tuli levis ka remondijärgus maja katuse alla ning kuumusest purunesid hoone ühe külje aknad. Kõrvalhooned ja traktor hävisid tulekahjus. Päästjad avasid kustutustöödeks neljandiku elumaja katusest. Kustutustööd lõpetati kell 16.19. Kohale tuli omanik, kes tunnistas, et hoonetest 10-15 meetri kaugusel oli teinud lõket, mis jäi korralikult kustutamata. Tõenäoliselt süütas põlengu lõkkest tuulega lennanud säde. 

Viljandimaa

20. mail kell 19.23 käisid päästjad Mulgi vallas Sultsi külas varem põlenud metsaalal kustutamas suitsema hakanud seitsmeruutmeetrist ala.

Kell 20.37 said päästjad häirekeskuse kaudu teate, et Võrstjärvel Rannaküla piirkonnas Noni poolsaare lähedal lõppes paadil kütus ja neli paadis olnud inimest ei saa kaldale. Päästjad aitasid paadi kella 21.45 kaldale pukseerida.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. mail kell 19.02 teatati Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Olevi tänaval maja taga põlevast kulust, mille kohale tulnud päästjad kustutasid.

Kell 18.30 teatati Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Olevi tänaval kodus kukkunud eakast naisest, kes ei saanud ise püsti. Päästjad avasid ukse ja naine anti üle kiirabi töötajatele.

20. mail kell 23.14 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas kustutamas mahajäetud maja juures põlevat väikest prahihunnikut.

Kell 21.15 käisid päästjad kustutamas väikest kulupõlengut Narva linnas Joala tänaval.

Kell 16.25 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajja, kus ühes korteris oli toidukõrbemine. Korteris töötas suitsuandur. Korter tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Kell 16.10 sõitsid päästjad appi poisile, kes oli Kohtla-Järvel Järve linnaosas Kalevi tänaval roninud puu otsa, kuid ei julgenud sealt alla hüpata. Päästjad panid üles redeli ja poiss ronis puu otsast alla.

Kell 15.21 sõitsid päästjad kustutama kahes kohas väikesel alal põlenud maastikupõlengud Toila vallas Paate külas. 

Kell 1.30 sõitsid päästjad Narva linnas Tallinna maanteele, kus teatati autopõlengust. Päästjad kustutasid põlengu, tulekahjustusi sai kõrvale pargitud auto. Põlengu põhjuseks võib olla süütamine.

19. mail kell 22.40 teatati suitsulõhnast Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermaja trepikojas. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise. Korteris töötas suitsuandur. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid selgitustööd. 

Kell 20.54 sõitsid päästjad Toila vallas Peeri külla, kus kustutasid 5000 ruutmeetril põlenud maastiku.

Kell 20.16 tuli teade põlengust Toila vallas Kohtla-Nõmme aleviku lähedal metsas. Päästjad kustutasid 250 ruutmeetrisel alal põlenud metsaaluse.

Kell 14.11 teatati gaasi lõhnast Narva linnas Puuvilla tänaval. Teataja avas kodus aknad ja gaasi lõhn kadus. Päästjad tuvastasid gaasilekke ning sulgesid kraanid. Omanikule tehti selgitustööd ja paluti kohale kutsuda tehnikud.

Lääne-Virumaa

21. mail kell 13.05 sõitsid päästjad Tapa vallas Jäneda külas Linnamäele, kus kustutati 60 ruutmeetril põlenud kulu.

19. mail kell 20.39 sõitsid päästjad Tapa linna Õie tänava lähedusse, kus metsaalusel kustutasid 2500 ruutmeeril põlenud maastiku.

Kell 17.56 teatati autopõlengust Rakvere linnas Veski tänaval. Teataja oli suutnud põlengu ise kustutada, päästjate saabumise ajaks auto kapoti all veel suitses. Päästjad likvideerisid uuesti süttimisohu eemaldades akujuhtme. Põleng võis saada alguse auto elektrisüsteemi lühisest.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 10 väljakutset, nende käigus tehti kahjutuks 267 lõhkekeha ja 4 sütikut.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. mail kell 10.50 sai häirekeskus teate, et Lääne-Nigula vallas Risti alevikus Lihula maanteel tuleb maja katuselt suitsu. Kohapeal selgus, et inimene oli pliidi alla tule teinud, kuid see hakkas suitsu sisse ajama. Päästjad ventileerisid ruumid ning tegid korteriomanikule selgitustööd.

Kell 13.38 teatati liiklusõnnetusest Türi vallas Türi linnas Viljandi tänaval, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning aitasid kannatanud kiirabiautosse tõsta. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Kell 17.13 kutsuti päästjad Paide linna Tallinna maanteele, kus pargis põles onn. Päästjate kohale saabudes põles väike osmik lahtise leegiga. Paide päästjad kustutasid tulekahju veega.

Pärnumaa

19. mail kell 16.05 sõitsid päästjad Pärnu linna Papiniidu tänavale, kus kaupluse parklas oli auto hakanud kapoti alt suitsema. Omanik suutis sõiduki enne päästjate tulekut tulekustutiga kustutada. Päästjad kontrollisid auto üle, kuid mingit ohtu ei leitud.

20. mail kell 10.04 käisid Vändra päästjad Tori vallas Murru külas kontrollimas eelmisel päeval majapõletamisõppusel süüdatud hoonet. Leiti mõned tulepesad, mis kustutati.

Kell 16.38 kutsuti päästjad Pärnu linna Kännu metsa, kus põles puujuurikas. Päästjad kustutasid umbes kaheruutmeetrise põlengu veega.

21. mail kell 18.07 kutsuti päästjad Tori valda Eametsa külla, kus põles kulu. Kohapeal selgus, et inimene põletas talu juures kuiva heina. Päästjad kustutasid umbes 300-ruutmeetrise põlengu veega. Omanik oli ise kuiva heina süüdanud, et uus kiiremini kasvaks.

Kell 20.06 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Reiu külla Viira teele, kus ahi oli hakanud suitsu sisse ajama. Päästjad võtsid koldest söed välja ja ventileerisid ruumid. Pärnu päästjad palusid kohale kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemi üle vaatab.

Kell 21.03 kutsuti päästjad Saarde valda Lodja külla, kus põles välikäimla, mida inimesed püüdsid ise kustutada. Päästjate saabudes põles pisike hoone mõõtmetega 1x1 meetrit ja 10 ruutmeetrit metsaalust. Päästjad piirasid esmalt tule leviku maastikule ning kustutasid siis põlengu lõplikult. Kohale kutsuti ka politsei, sest omanik kahtlustas süütamist.

22. mail kell 8.02 paluti päästjaid appi Pärnu linna Suur-Sepa tänavale, kus väikesed lapsed olid korterisse luku taha jäänud. Päästjad sisenesid akna kaudu tuppa ning avasid ukse, nii et ema pääses laste juurde tagasi.

Saaremaa

20. mail kell 13.12 teatati suitsevast sõidukist Saaremaa vallas Karida külas. Päästjad kustutasid põlevad juhtmed ja mootorikatte esmaste kustutusvahenditega.