Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. mail kell 15.50 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Meeliku tänaval asuvas viiekorruselises elumajas töötab suitsuandur ning trepikojas on tunda kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kust suitsu imbus ning selgus, et elanik oli töötavale pliidile plastiknõu unustanud. Elanik eemaldas kärssava nõu pliidilt ning päästjad tuulutasid ülerõhuventilaatori abil kõik ruumid. Elanik kannatada ei saanud.

22. mail kell 17.48 teatati, et Lasnamäe linnaosas Rahu teel põleb vana känd. Päästjad kustutasid põlengu.

22. mail kell 18.20 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Kreutzwaldi tänaval põleb sõiduauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid auto mootoriruumis aset leidnud põlengu kella 18.35-ks

23. mai öösel kell 4.43 sõitsid päästjad väljakutsele Kristiine linnaosasse Tedre tänavale, kus tuli abi osutada politseile. Teataja ütles häirekeskusele, et tema naabrid kuulavad väga valjult muusikat ning segavad sellise tegevusega teiste elanike öörahu. Kuna pidulised politseile ust ei avanud, paigaldasid päästjad redeli, mille abil politsei korterisse pääses.

Harjumaa

22. mail kell 12.19 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Lao tänaval põleb laohoone. Tegemist oli kõrgeima ehk neljanda astme väljakutsega ning sündmusele reageeriti suurte jõududega. Sündmuskohalt levinud paksu suitsusamba tõttu saadeti ohualas viibinud inimestele välja ka EE-ALARM sõnumid. Päästetööd toimusid kõrgendatud riskikeskkonnas, kuna laohoones hoiti ka plahvatusohtlike ainete mahuteid ja gaasiballoone. Kustutustööde algfaasis keskenduti peamiselt kõrvalhoonete kaitsmisele. Põlengu tõttu vajas kiirabi sekkumist üks laotöötaja, kes end halvasti tundis. Päästesündmusele reageerisid päästemeeskonnad Assakult, Kesklinnast, Koselt, Keilast, Lasnamäelt, Muugalt, Nõmmelt ja Piritalt ning vabatahtlikud päästjad Arukülast, Tõdvalt, Hüürust, Sakust, Tabasalust ja Neemelt.
Tulekahju lokaliseeriti kell 16.18, misjärel asuti teostama järelkustutust ning viimaste tulekollete likvideerimist. Põleng kustutati lõplikult kella 19.30-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

22. mail kell 10.56 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Jägala külas põleb elumaja katus. Päästjate saabudes põles palkmaja katus, millel tehti tuletöid, lahtise leegiga ning ehitaja ise oli ühe tulekustuti juba ära kasutanud. Paraku jäi sellest väheks ning tulekahju kustutasid lõplikult päästjad. Kui leegid olid maha saadud, teostas päästemeeskond kontrollavamised ning vaatas termokaameraga üle kogu hoone. Edasist ohtu põlengule ei tuvastatud. Ehitusmehele, kes oli käele põletushaavu saanud, andsid päästjad esmaabi ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

22. mail kell 11.36 teatati, et Saue linnas Tule tänaval põleb lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 12.06-ks ning inimesed selles kannatada ei saanud. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse auto tehnilisest rikkest.

22. mail kell 19.29 teatati prügilõkkest Saue vallas Hüüru külas. Kohale saabunud päästjad kustutasid lõkke, milles põletati ehitusjäätmeid kella 19.59-ks

23. mail kell 07.51 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele, mis toimus Saku alevikus Tallinn-Saku-Laagri teel. Kahe sõiduki kokkupõrke tagajärjel vajas kiirabi sekkumist üks inimene. Päästjad reguleerisid liiklust ning katsid maha voolanud kütuse absorbentainega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. mail kell 19.19 käisid päästjad Mustvee vallas Raja külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akujuhtmed, aitasid ühest autost välja tõsta kannatanu ja hiljem puhastasid tee avariijäänustest. Kahele õnnetuses viga saanud naisele andsid abi kiirabitöötajad.

23. mail kell 4.11 teatati tulekahjust Tartus Vaksali tn asuvas tehasehoones. Päästjate saabumise ajaks olid töötajad pulberkustutitega seina sees süttinud põlengut summutanud ja tänu sellele tule levik peatunud. Põlenud oli 4 ruutmeetrit plekk-kattega seina, päästjad avasid kustutustöödeks ja tuleohutuse kontrollimiseks 8 ruutmeetrit seina. Esialgsetel andmetel süttis tulekahju seina sees kuumenenud elektrikaabli tõttu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. mail kell 14.07 tuli teade autopõlengust maanteel Toila vallas Järve külas Kohtla-Järve linna sissesõidul. Teataja sõnul ei õnnestunud tal endal põlengut kustutada. Suurema põlengu kustutas oma auto pulberkustutiga möödasõidul olnud autojuht, lõplikult pandi tulele piir päästjate poolt. Autost lekkinud antifriis kaeti seapuruga ja korjati kokku.

Kell 5.58 teatati järelevalveta lõkkest Jõhvi vallas Pauliku külas Tamme mäe otsas. Aheraine mäe otsas oli tehtud lõket, mis ei olnud lõplikult kustunud ning lõkkest süttisid allpool asuvad põlevkivi tükid. Päästjad loputasid lõket veega. Kohale kutsutud objekti esindaja tellis kohale ekskavaatori, millega kaevati lõkkekoht suuremaks, et uurida põlengu ulatust. 5 meetri laiuselt ja 2 meetri sügavuselt ei olnud põleng edasi läinud.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. mail kell 11.10 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Paide linnas Kihme külas. Veoautole, mis oli teele jooksnud põdra tõttu pidurdanud, sõitis tagant sisse kaubik. Päästjad katsid teele valgunud mootoriõli absorbendiga. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Veok lahkus sündmuskohalt omal jõul, kaubik jäi puksiiri ootama.

Pärnumaa

22. mail kell 9.35 kustuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kaelase külla, kus inimene oli pliidi alla tule teinud ja nüüd ajas see suitsu sisse. Kohale sõitnud päästjad tulekahju ei tuvastanud. Päästjad tuulutasid eluruumid ning nõustasid elanikku.

Kell 15.04 teatati põlevast rekast Häädemeeste vallas Reiu külas. Sündmuskohale jõudnud päästjad tuvastasid, et veoauto pidurisüsteem oli üle kuumenenud ja ka rehv oli velje pealt maha tulnud, kuid tulekahju ei olnud. Kuna autojuht sai ise omal jõul liikuma, võisid päästjad sündmuskohalt lahkuda.

Raplamaa

22. mail kell 12.01 sõitsid päästjad Märjamaa valda Märjamaa alevisse Pärnu maanteele, kus inimene ei pääsenud oma eaka lähisugulase juurde korterisse. Päästjad avasid ukse jõuga ja pääsesid nii tuppa. Kannatanu transporditi kiirabiautosse.

Kell 12.49 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Purku külas põleb mahajäetud laut, mis on prügi täis. Päästjad tuvastasid, et põleng on ventilatsioonišahtis ning leegid olid juba katusest välja. Tulekoldele ligipääsemiseks lõhuti osa katusest ning ventilatsioonitoru. Tulekahju lokaliseeriti kella 13.26ks ning kustutati lõplikult 14.19ks. Põles umbes 40 ruutmeetrit katust. Tulekahju käisid kustutamas Järvakandi, Märjamaa, Rapla kutselised ja Kehtna vabatahtlikud päästjad. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega.

Saaremaa

22. mail kell 11.39 teatati suitsu täis elumajast Saaremaa vallas Orissaare alevikus Kuivastu maanteel. Kohale jõudnud päästjad avastasid suitsuallika. Selgus, et elektripliidi kaas oli kinni, kuid üks pliidiplaat oli sisse lülitatud, mistõttu kaanele asetatud plastikesemed läksidki kärssama. Päästjad tegid pliidipealse puhtaks. Häirekeskusesesse helistaja oli ise šokis, sest ta oli kõne ajal kukkunud ning ennast vigastanud. Päästjad aitasid kannatanu lõpuks kiirabiautosse toimetada.