Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. mai 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

23. mail kell 12.41 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Suur-Patarei tänaval asuvas ärihoones on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et hoone esimesel korrusel oli põlema süttinud laelamp, mis süütas ka osa ripplaest. Päästjad kustutasid põlengu ning ventileerisid ruumid. Inimesed viga ei saanud.

23. mail kell 15.33 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Ankru tänaval asuva elumaja ühes korteris töötab suitsuandur. Päästjad tuvastasid saabudes, et korteris oli toit pliidile unustatud ning likvideerisid ohu ja tuulutasid ruumid. Inimesed kannatada ei saanud.

23. mail kell 17.05 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Kanali tee ühistranspordipeatuses põleb sõiduauto. Päästjate saabudes oli teataja pulberkustuti abil põlengu kustutad suutnud ning päästemeeskond eemaldas sõiduki süttimisohu ja kattis maha valgunud kütusereostuse absorbentainega.

23. mail kell 19.05 teatati häirekeskusele järelevalveta lõkkest Pirita linnaosas Miku teel asuvas metsatukas. Päästjad kustutasid lõkke kella 20.16-ks

23. mail kell 19.10 teatati, et Lasnamäe linnaosas Mustakivi teel asuva kaupluse taga tühermaal põleb kulu. Kohale saabunud päästjad leidsid eest neli tulekollet, mis kustutati kella 20.03-ks

23. mail kell 19.43 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Lõhe tänaval põleb kahekorruselise elumaja külge ehitatud garaaž. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella 21.46-ks ning inimesed selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

23. mail kell 17.49 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval põleb jäätmejaam. Sündmusele reageeriti kõrgeima astme järgi. Päästetööd endiselt kestavad ning erikeemiatalitus teostab tänase päeva jooksul õhusaaste mõõtmist erinevates piirkondades regulaarselt. Liiklus Suur-Sõjamäe tänaval on osaliselt suletud ning seda reguleerib politsei. Päästeamet palub piirkonnas liiklemist vältida. Hoiame sündmuse arenguga kursis eraldi teadetega. Operatiivinfo sündmuse kohta valvepressi telefonil 53 410 759 või Päästeameti Twitteri kontol. Käitumisjuhised elanikele telefonil 1247.

23. mail kell 12.51 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Saku vallas Rahula külas. Päästjate saabudes olid süttinud ka paar auto kõrval asunud põhupalli. Tulekahju kustutati ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

24. mail kell 7.23 teatati, et Kambja vallas Reola külas Unipiha teel asuvas ettevõtte hoones süttis suure höövelpingi mootor. Põlengu summutas automaatselt rakendunud kustutuse sprinklersüsteem. Päästjad avasid tuulutamiseks katuseluugid ning tööle pandi ventilaator.

Valgamaa

23. mail kell 13.42 teatati, et Õru alevikus Kooli tn tuleb korterist suitsu ja kuulda on suitsuanduri häiret. Päästjate saabumise ajaks olid naabrid korterisse sisse saanud, kust leidsid pliidil kõrbeva toidu. Tublid naabrid olid pliidi välja lülitanud ja tuulutamiseks aknad avanud. Päästjad hoiatavad, et sisselülitatud pliidile unustatud toit süttib ja süütab ümbruse, millest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.

Viljandimaa

23. mail kell 12.55 teatati, et Mulgi vallas Atika külas sõitis metsamasin tõstuki mastiga elektriliinidesse ning selle rehvid suitsevad. Juhtunust teavitati elektriettevõtet, kus liinist elektri välja lülitati. Päästjate saabumise ajaks oli tuleoht taandunud. Juhtumi lahendamiseks tulid kohale elektrikud.

24.mail kell 4.51 teatati, et Viljandi vallas Saarepeedi külas süttis lihatööstuse katlamaja küljes olev elektrikilp. Päästjate saabumise ajaks oli tuli levinud katuse alla, mida kustutustööde käigus 30 ruutmeetri ulatuses avati. Tulekahju kustutati kell 7.20.

Võrumaa

23. mail kell 15.57 käisid päästjad Võrus Kivi tn kustutamas süttinud vana kuuri jäänuseid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. mail kell 1.16 paluti päästjaid appi Jõhvi vallas Edise külas. Eakas naine oli kodus kukkunud ning ei saanud iseseisvalt voodisse ega ust avada. Päästjad avasid ukse ning aitasid naise diivanile.


23. mail kell 18.07 teatati Narva linnas A.Puškini tänaval kortermaja hoovis lõkkest, mille suits häiris majaelanikke. Päästjad tegid grillivatele inimestele selgitustööd ja grill kustutati.

Kell 16.53 käisid päästjad Sillamäe linnas Viru puiesteel kustutamas maja hoovis joobetunnustega inimeste tehtud lõket.
Kell 9.28 teatati suitsust Jõhvi linnas Narva maantee kortermaja trepikojas. Suitsu põhjuseks oli ühes korteris toimunud toidukõrbemine. Suitsu täis korteris olnud mees oli pannud toidu pliidile keema, kuid ise magama jäänud. Korterielaniku vaatasid üle kiirabitöötajad, hospitaliseerimist mees ei vajanud. Korteris oli mittekorras suitsuandur.

Lääne-Virumaa

23. mail kell 12.24 kutsuti päästjad appi Rakvere linna F.G.Adoffi tänavale, kus kanalisatsiooniresti vahelt oli läbi kukkunud pardipoeg. Päästjad võtsid pardipoja välja ja andsid üle pardiemale.

Kell 12.00 teatati maanteel liiklusõnnetusest kahe sõiduauto vahel Tapa vallas Uudeküla külas. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Tamsalu vabatahtlikud päästjad puhastasid maantee sõidukite tükkidest.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

23. mail kell 11.09 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Taebla alevikku Kuuse tänavale, kus hooldustöötaja ei pääsenud oma kliendi juurde, kes oli toas kukkunud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse. Kannatanu, kes lebas põrandala, aidati kiirabiautosse.

24. mail kell 5.14 helistati häirekeskusesse, et Lääne-Nigula vallas Jalukse külas põleb karjalaut. Päästjad tuvastasid, et hoones süttinud oli praht ning tuli oli levinud juba katusele. Tulekahju kustutati kella 6.28ks. Põles umbes 5 ruutmeetrit prügi ja 10 ruutmeetrit katusepinda. Tulekahju tekkepõhjus ei ole praegu teada. Põlengut käisid kustutamas Haapsalu, Nõva, Risti kutselised ja Palivere vabatahtlikud päästjad.

Pärnumaa

23. mail kell 20.37 kutsuti päästjad Pärnu linna Mai tänavale, kus kortermaja rõdul grilliti. Päästjad rääkisid elanikega ning palusid grilli kustutada, mida ka tehti. Päästjad panevad inimestele südamele, et tahketel kütustel töötavaid grille ei tohi rõdul kasutada.

Raplamaa

23.mail kell 18.45 kutsuti päästjad Rapla valda Purku külla kustutama lauta, mille pööningul oli süttinud hein. Kohale jõudnud päästjad asusid põlengut kustutama. Kella 19.05ks oli tulele piir pandud ning otsiti veel tulepesi. Tulekahju kustutati lõplikult kella 19.44ks. Sündmuskohal toimetasid Järvakandi, Märjamaa, Rapla kutselised ja Kehtna vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

24. mail kell 1.59 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rapla vallas Alu alevikus Tallinna maanteel. Päästjad aitasid kraavi libisenud ja katusele maandunud sõiduki uuesti ratastele ning likvideerisid süttimisohu. Omanik tegeles avariilise sõidukiga ise edasi. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Kell 6.40 sõitsid päästjad Kehtna valda Lelle alevikku Rohu tänavale, kus tossas vana tulease. Päästjad tuvastasid, et lõkkeasemest oli tuli läinud edasi turbapinnasesse, mis nüüd hõõguma hakkas. Päästjad kustutasid põlengu 800 liitri veega.