Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. mai 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

25. mail kell 14.34 teatati, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval põleb prügihunnik. Päästjad kustutasid põlengu.

25. mail kell 20.42 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Sepa trammipeatuse lähedal põleb järelevalveta lõke. Päästjad tuvastasid saabudes, et lõkkes põletati rehve ning kustutasid selle.

26. mai öösel kell 00.14 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare teel põleb järelevalveta lõke. Päästjad leidsid saabudes eest ligi 30 ruutmeetri laiuse prügilõkke ning kustutasid selle. Lõkke peamiseks koostisosaks olid vanad rehvid.

Harjumaa

25. mail kell 10.18 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Tagametsa külas on märgatud järelevalveta lõket. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lõkkes põletati vanu madratseid ning kustutasid selle.

25. mail kell 14.52 teatati häirekeskusele, et Maardu linnas asuva ettevõtte territooriumil põleb midagi lahtise leegiga. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et territooriumil põletatakse prahti ning kustutasid selle. Ettevõtte esindajale tehti selgitustööd.

25. mail kell 20.51 teatati, et Rae vallas Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval asuvast Pakendikeskusest tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et mõned päevad tagasi põlenud hoone rusude all põles praht ning kustutasid selle kella 21.54-ks

25. mail kell 21.19 sai häirekeskus teate kulupõlengust Saue vallas Vanamõisa külas. Saue vabatahtlikud päästjad kustutasid ligi 40-le ruutmeetrile levinud maastikupõlengu kella 22.10-ks

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. mail kella 12.53 ajal teatati Põltsamaal Mõhkküla piirkonnas kraavis katusel olevast autost. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ning tõmbasid sõiduki ratastele. Auto teisaldamine jäi kohale tulnud autoomaniku ülesandeks. Selgus, et õnnetus oli juhtunud tema lapseootel abikaasaga, kes oli sündmuskohalt segaduses hääletades lahkunud ja Põltsamaale sugulase koju jõudnud. Koostöös häirekeskusega leiti viga saanud naine üles ja päästjad andsid talle kiirabi saabumiseni esmaabi. Naine toimetati vigastuste selgitamiseks, abi andmiseks ja tervisekontrolliks haiglasse.

Kell 15.34 teatati, et Mustvee vallas Ulvi külas süttis betooniveok. Päästjate saabumise ajaks olid autojuhid põlengu kahe pulberkustutiga kustutanud. Tuleohutuse tagamiseks eemaldati akult juhtmed.

Tartumaa

25. mail kell 8.52 teatati, et Alatskivi alevikus lasteaia territooriumil kimbutab inimesi rästik. Kohapeal selgus, et tegemist on inimestele üldiselt ohutu nastikuga, kellele oli peale pandud kast. Päästjad püüdsid roomaja kinni ja viisid metsa.

Kella 11.06 ajal süttis Tartus Tähe tn korteri köögis pliidi ventilaator. Päästjad kustutasid põlengu käsikustutiga ja viisid rikkis pliidi õue.

Valgamaa

25. mail kella 11.38 ajal unustas Valgas Metsa tn keldrisse läinud vanem inimene pliidile toidu, mis kõrbema läks. Tuleohust andis märku suitsuandur. 89aastane mees oli viga ise märganud ja tuleoht kõrvaldati enne tõsisemaid tagajärgi. Päästjad aitasid tuulutada ruumid ja lugesid vanahärrale sõnad peale, et toitu ei tohi omapäi jätta, sest kuumenev toit süttib ja võib süüdata ümbruse.

Viljandimaa

25. mail kell 23.00 teatati häirekeskusele Põhja-Sakala vallas Kiidu külas vana karjääri 3-4 meetri sügavusse kraavi vette kukkunud suurest koerast. Päästjad tõid koera nööri, päästevöö ja tekkide abil kraavist välja. Esialgu kurnatud koer tagumisi jalgu liigutada ei suutnud ja ta toimetati tekiga transportides koju.

Võrumaa

25. mail kella 13.34 ajal käisid päästjad Antsla vallas Kassi külas kustutamas tee ääres süttinud maastikku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. mail kell 3.32 tuli teade söötavast suitsuandurist ja leegist angaaris Narva linnas Lääne tänaval. Hoones olid sees sõidukid ja kütus. Päästjate kohalejõudmise hetkel põles hoone katus lahtise leegiga. Kustutustöödeks avati hoone konstruktsioone. Tulekahju likvideeriti kella 7.38ks. Põlengu põhjuseid uuritakse. 

Kell 3.26 teatati häirekeskusele majapõlengust Jõhvi vallas Edise külas. Teataja sõnul võisid majas sees olla inimesed. Sündmuskohale jõudes põles suur hoone lahtise leegiga. Päästjad sisenesid hoonesse ja tõid välja ühe kannatanu, kes anti üle kiirabile. Teine elanik oli väljunud iseseisvalt. Inimeste elud ohus ei ole. Põleng lokaliseeriti kella 6.17ks ja hetkel käivad järelkustutustööd. Hoone hävines täielikult. Põlengu põhjuseid uuritakse.

25. mail kell 11.36 tuli teade töötavast suitsuandurist ja suitsust korteris Sillamäe linnas Ranna tänaval. Suitsu põhjuseks oli kõrbema läinud toit ning korterielanik oli ise kodust ära läinud. Põlenguohtu ei olnud. Päästjad kutsus kohale naaber, kes kuulis töötavat suitsuandurit. Korter tuulutati ja koju tulnud omanikule tehti selgitustööd.

Kell 8.42 märgati kulupõlengut Kiviõli linnas Kalju tänaval kõrgepingeliinide all. Päästjad kustutasid 50 ruutmeeril põlenud maastiku. Põleng sai alguse kõrgepingeliinidel tehtud tööde käigus, kui tõmbamise käigus langes tross pinge all olnud madalpingeliinile, mis langes pinnasele ja süütas kulu.

Lääne-Virumaa

25. mail kell 17.08 sõitsid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala valda Eru külla, kus eemaldasid teele kukkunud puu.

Kell 8.56 märkas teataja Rakvere linnas Turu platsi parklas parkiva auto all õliloiku. Päästjad katsid lekkinud õli absorbendiga.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. mail kell 16.39 sõitsid päästjad Paide linna Soo tänavale, kus lekkis sõiduauto kütusepaak. Päästjad katsid umbes ruutmeetrise reostuse absorbendiga.

Raplamaa

25. mail kell 15.30 teatati Häirekeskusele maastikupõlengust Märjamaa vallas Maidla külas Kuistlema rabas ning tugeva tuule tõttu oli suur oht, et tuli levib edasi. Õnneks jõudsid töötajad enne päästjate saabumist põlengu levikule juba piiri panna. Päästjad aitasid kustutada viimased kolded ning kontrollisid ala termokaameraga üle. Tulekahju kustutamiseks kulus umbes 3000 liitrit vett. Põles turbaaun ja teeäärne turvas umbes 20 ruutmeetri ulatuses. Tulekahju põhjustas ilmselt turbaveo autost lennanud säde. Põlengut kustutas Risti meeskond oma ATVga.

Saaremaa

25. mail kell 21.29 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Kalevi tänavale, kus hakkepuidu hunnikust tuli heledat suitsu. Päästjad otsest põlengut ei tuvastanud, kuid termokaamera näitas temperatuuri tõusu hunniku sees. Selgus, et eelnevalt oli haket osaliselt ära veetud, mistõttu tulidki palavad kohad välja, mis aurasid. Päästjad teavitasid omanikku isesüttimise ohust ning palusid auravad kohad kopaga laiali ajada, et põlengut ei tekiks. Omanik tegeles sündmusega edasi.