Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. juuni 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. juunil kell 9.18 sai häirekeskus kõne Põhja-Tallinna linnaosast Soo tänavalt, milles teatati, et ehitusobjektil töötanud mees on keldrisse kukkunud ning viga saanud. Päästjad aitasid kannatanu autoredeli abil välja ning toimetasid kiirabiautosse.

1. juunil kell 13.55 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Gonsiori tänaval on eakas naine oma korteris kukkunud ning jalaluu murdnud. Seetõttu ei saanud ta ka kiirabile ust avada. Päästjad sisenesid korterisse avatud akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

1. juunil kell 16.37 teatati, et Kristiine linnaosas Kotkapoja tänaval põleb suur lehehunnik. Päästjad kustutasid põlengu.

1. juunil kell 20.27 teatati, et Lasnamäe linnaosas Võidujooksu tänaval põleb vana puu. Päästjad kustutasid põlengu.

1. juunil kell 22.24 teatati, et Haabersti linnaosas Stroomi ranna promenaadil põleb järelevalveta lõke. Kohale saabunud päästjad kustutasid selle.

Harjumaa

1. juunil kell 11.26 teatati, et Viimsi vallas Randvere külas on tuletööde käigus süttinud eramaja katus. Päästjate saabudes olid töömehed aiavooliku abil suuremad leegid maha saanud ning päästemeeskond teostas edasise ohutuse huvides fassaadi kontrollavamised. Seejärel kontrolliti objekt üle termokaameraga ning edasist tuleohtu ei tuvastatud.

1. juunil kell 19.24 teatati, et Saue linnas Ridva tänaval asuva kaupluse juures põleb aed. Päästjad kustutasid põlengu.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

1. juunil kell 20.50 teatati Elva vallas Rannu alevikus rahvamaja juures murdunud puust, mis oli teele ja elektriliinidesse kukkunud. Päästjad eemaldasid puu teelt ja valvasid elektrikute kohalejõudmiseni ohuala.

Valgamaa

1. juunil kell 17.32 said päästjad väljakutse ühe sõiduautoga juhtunud liiklusavariile Tõrva valda Kaubi külla Viljandi - Rõngu mnt 44. km. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja lõikasid hüdrauliliste tööriistade abil avariilisest autost välja hukkunud juhi.

Võrumaa

1. juunil kell 21.02 käisid päästjad Setomaa vallas Tonja külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. juunil kell 21.35 teatati suitsust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Aru tänaval mahajäetud hoones. Päästjad kustutasid majas põlenud prahi.

Kell 15.04 tuli väljakutse Narva linna Äkkeküla teele, kus nähti suitsu. Päästjate saabumise ajal põles 30 ruutmeetrine mahajäetud hoone lahtise leegiga ning süttinud oli ümbruse ka maapind. Põleng kustutati, põhjused on teadmata.

Lääne-Virumaa

1. juunil kell 18.36 tuli teade Tapa vallas Lehtse alevikus Rägavere teel maha sõidetud elektriliini postidest. Kokku oli asulast läbi sõitnud suur veok sõitnud pikali 6 elektriposti. Päästjad valvasid ala kuni elektrikute saabumiseni.

Kell 12.36 teatati metsapõlengust Viru-Nigula vallas Kunda linnas Koidu tänava läheduses. Päästjad kustutasid 3000 ruutmeeril põlenud metsaalust pinnast kella 14.30ks. Päästjad käisid ka paar nädalat tagasi sama koha läheduses metsapõlengut kustutamas.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1. juunil kella 17.07 ajal süttis Järva vallas Albu külas hooletust lõkkepõletamisest lõkke ümbruses pinnas, mille päästjad kustutasid. Elanikele selgitati, et lõket tuleb valvata ning hoida käepärast esmased kustutusvahendid, millega ohu korral ümbrusele lõke kustutada. 

Pärnumaa

1. juunil kell 18.16 käisid päästjad Lääneranna vallas Penijõe külas eemaldamas teelt kahte murdunud puud, mis takistasid liinibussi.

Raplamaa

1. juunil kell 17.42 teatati, et Kehtna vallas Palukülas põleb saun. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.58. Hoone jäi püsti, hullemast päästis elanike õige käitumine, kes olid põlengu avastamise järel pööningut veega jahutanud ja sauna uksed ning aknad sulgenud. Tuli ei saanud õhku juurde ja tänu sellele ei levinud intensiivselt. Põlengu esialgne tekkepõhjus on kütteseadme rike.

Saaremaa

1. juunil kell 18.32 süttis elektriliinide lühisest Muhu vallas Kallaste külas 200 ruutmeetrit männimetsaalust, mille päästjad kell 19.41 kustutasid.