Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. juuni 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. juunil kell 21.07 teatati majapõlengust Nõmme linnaosas Nelgi tänaval. Teataja sõnul olid tuleleegid maja teise korruse akendest väljas ja inimesed olid hoonest väljunud. Põles välisseina ja lae vaheline materjal. Põleng võis alguse saada hooletust suitsetamisest toa aknal. Majas puudusid töökorras suitsuandurid. Suurem põleng oli päästjate saabumise hetkeks kustutatud naabrite poolt kahe vahukustuti abil. Inimestest keegi viga ei saanud.

Kell 19.38 sõitsid päästjad Pirita linnaossa Miku teele, kus kustutasid 50 ruutmeetril põlenud metsaalust.

Kell 18.09 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaossa Mustakivi teele, kus kustutasid 20 ruutmeetril põlenud maapinna.

Kell 17.23 sõitsid päästjad Nõmme linnaossa Viljandi maanteele, kus kustutasid 2 ruutmeetril hõõgunud pinnase.

Kell 14.42 vajati päästjaid appi Lasnamäe linnaosas Suur-Sõjamäe tänava kaubanduskeskuse juures, kus sõiduautosse oli kinni jäänud imik ja lapsevanem ei saanud auto ust lahti. Päästjad avasid ukse, lapsega oli kõik korras.

Kell 10.58 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaossa J.Smuuli teele, kus katsid seisvast bussist lekkinud kütuseloigu saepuruga.

Harjumaa

13. juunil kell 15.26 sõitsid päästjad Saue vallas Hüüru külla, kus kustutasid kraavis 50 ruutmeetrisel alal põlenud maapinna.

Kell 15.13 tuli väljakutse Anija valda Kehra linna terviserajale, kus lõkkest oli süttinud mets. Päästjate saabumise hetkel põles metsaalune lahtise leegiga. Päästjad kustutasid 1000 ruutmeetril põlenud metsaala kella 17.20ks. Kell 18.06 teatati samas piirkonnas uutest tulekolletest, mille päästjad kustutasid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. juunil kell 11.24 käisid päästjad Põltsamaa vallas Põltsamaa lossis Lossi tänaval kustutamas lõket, kus põletati vana diivanit. Päästjad kustutasid tuleaseme ning selgitasid lõkketegijale tuleohutusnõudeid.

Kell 15.11 kutsuti päästjad Jõgeva valda Õuna külla, kus põles kulu. Päästjad leidsid eest lõkkekoha, mille ümber oli süttinud pinnas. Põleng kustutati kella 15.40ks. Nõuetele mittevastavast lõkkest anti teada ka Keskkonnaametile.

Kell 15.57 käisid Jõgeva päästjad Jõgeva vallas Jõgeva linnas Rohu tänaval kustutamas puud, mis asus koolimaja taga võsas.

Kell 19.10 kutsuti päästjad Jõgeva valda Jõgeva linna Suurele tänavale, kus oli toimunud sõiduauto ja bussi kokkupõrge. Päästjad katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee.

Tartumaa

13. juunil kell 13.38 kutsuti päästjad Peipsiääre valda Selgise külla, kus põles mets. Päästjad leidsid eest põleva vana raiesmiku, mida asuti maastikusõiduki abil kustutama. Kella 15.11 oli tule levikule piir pandud. Poolehektariline põlenguala kustutati lõplikult kella 17.28ks. Põlengukohas oli tegeletud metsa istutamisega, sest sündmuskohal olid maas kotid istikutega ning labidad.

Kell 16.37 käisid päästjad tartu linnas Mõisvahe tänaval kustutamas kolme plastmassist prügikasti.

Kell 17.27 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Turu tänaval oli inimene roninud korstna otsa. Päästjad jälgisid olukorda drooni abil, kuni nooruk nööripääste meeskonna abil redeltõstukile aidati ning maapinnale toodi. Kannatanuga tegeles edasi kiirabibrigaad.

Kell 19.41 käisid päästjad Peipsiääre vallas Matjama külas teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid takistuse läbi ning vabastasid tee liiklusele.

14. juunil kell 00.21 sõitsid päästjad Tartu linna Turu tänava pesumajja likvideerima keemiareostust. Keemiasukelduslüli neutraliseeris ja kattis maha valgunud reostuse absorbendiga ning kogus selle kokku. Reostunud ainet oli umbes 30 liitrit ja selle käitlemisega tegeleb omanik ise.

Valgamaa

13. juunil kell 11.11 teatati vineeritehase põlengust Otepää vallas Otepää linnas Tehase tänaval. Häirekeskusesse helistaja sõnul tuli katuse alt suitsu, kuid leeki näha ei olnud, inimesed oli hoonest juba väljunud. Töölised püüdsid ka ise põlengut kustutada. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlengu välisseinas, seega hakati konstruktsioone avama. Kõrgemate plekkpaneelide avamiseks kasutati ka kohapealse tõstuki abi, sest tootmishoone kõrgus oli umbes 10 meetrit. Päästesündmus lõpetati kell 12.25. Sündmusele reageerisid Elva, Otepää, Rõngu ja Võru päästjad. Selgus, et hakkepurusti ruumis oli eelnevalt teostatud töid elektrilise lihvijaga, millest tekkinud sädemed süütasidki välisseina.

Kell 12.24 käisid päästjad Tõrva vallas Pikasilla külas Viljandi-Rõngu maanteel teele kukkunud palki eemaldamas.

Kell 13.42 teatati häirekeskusele põlevast kuurist Valga vallas Valga linnas Piiri tänaval. Päästjate saabudes põles väike kivist kõrvalhoone mõõtmetega 10x4 meetrit, mis kustutati kella 16.21ks. Hoones oli kaks ruumi, mis olid täis ehitusjäätmeid. Põles väiksem ruum, kust tuli levis katusele. Kustutustöid raskendas ehitusprahi suur hulk. Kell 19.32 teatati häirekeskusele, et lõuna paiku põlenud kuur on jälle tossama hakanud. Päästjad kastsid prügihunniku veega üle ning lõpetasid sündmuse kell 20.15.

Viljandimaa

13. juunil kell 21.18 sõitsid päästjad Viljandi valda Mustivere külla, kus tööstusterritooriumilt tõusis suitsu. Päästjad kontrollisid ala drooniga üle, kuid tulekahju ei tuvastanud. Kui väravad avanesid, pääses päästemeeskond territooriumile ning avastas sealt suitseva prügihunniku, mis kustutati veega. Inimesi lõkke juures ei olnud.

Kell 22.01 käisid päästjad Mulgi vallas Abja-Paluoja linnas Raudtee tänava tanklas likvideerimas kütusereostust. Päästjad katsid asfaldile jooksnud kütuse absorbendiga ja pühkisid kokku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Eile 12. juuni õhtul Alutaguse vallas Puhatu rabas järve ääres avastatud põlenguala oli eile õhtuks levinud pea 10 hektarile. Kuna ligipääs alale on väga raske, kaastati kustutustöödele Politsei- ja Piirivalveameti helikopter, mis viskas põlengualale kokku 46 veepommi. Alale pääseb ligi vaid jalgsi, päästjate tehnika viis kohale helikopter. Kustutustööd peatati 13. juuni õhtul kell 21.01 ning jätkuvad täna. Tule levikule ei suudetud õhtuks piiri panna. Põlengut kustutasid Iisaku ja Jõhvi kutselised ning Jaama vabatahtlikud päästjad.

13. juunil kell 19.17 teatati elektriliinide all maastikupõlengust Alutaguse vallas Kuningaküla külas. Päästjad kustutasid 20 ruutmeetril põlenud maastiku. Põlengust teatasid liinide juures töötavad elektrikud, kes teostasid alal ka tuletöid ja kasutasid sõidukeid. Päästjad nõustasid töölisi tuleohutuses.

Kell 17.30 teatati häirekeskusele majapõlengust Narva linnas Varsakabja tänaval suvilate piirkonnas. Päästjate kohalejõudmise hetkel põles lausleegis sõiduauto, üks aiamaja ja teise aiamaja katus ning oli oht, et põlema võib minna ka kolmas aiamaja. Päästjad asusid põlengut kustutama ja ühte maja kaitsma. Bensiinipaagi kustutamisel kasutati vahtu. Põleng likvideeriti kella 9.44ks. Tulekahjus inimesed kannatada ei saanud. Põleng sai alguse ühe aiamaja saunast või garaažist, täpne põhjus on selgitamisel.

Kell 15.42 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Ahtme parki, kus kustutasid seest põleva puu. Puu oli põlenud ka varem.

Kell 12.32 tuli väljakutse Alutaguse valda Varesmetsa külla, kus põles maapind. Põleng oli alguse saanud lõkkest ning levis metsa ja lauavirna poole. Päästjate saabumise ajaks oli teataja kündnud maapinda kulutule levikule piiri panemiseks ja aitas päästjatel lauahunnikut laiali tõmmata, et saaks kustutada. Lõkke tegija oli arvatavasti üle tee asuva maja elanik, keda põlengu hetkel kodus ei olnud.

Lääne-Virumaa

13. juunil kell 16.27 said päästjad väljakutse Vinni valda Vinni alevikku Sõpruse tänavale, kus kustutasid metsatukas vana murdunud puu ja selle ümber põleva pinnase.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

13. juunil kell 8.59 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Partsi külla Suuresadama teeristi, kus bussipaviljoni all hõõgus kõdu. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid , et peatuse taga olevas vanas kuivkäimlas hõõgus praht ja pinnas, mis kustutati veega. Ilmselt oli põleng alguse saanud hooletult visatud suitsukonist.

Järvamaa

13. juuni hommikul kell 10.22 sai häirekeskus teate tulekahjust Türi vallas Lungu külas Kontori teel. Päästjad tõid eluruumidest välja hukkunud meesterahva. Enne päästjate saabumist püüdis helistaja ka ise põlengut kustutada, visates ämbriga vett korterisse, kuid ruumid olid juba suitsu täis. Sündmuskohale saabunud päästjad sisenesid majja ning tõid korterist välja hukkunud meesterahva. Kahekordse kortermaja teistes korterites inimesi ei viibinud. Türi ja Käru päästemeeskonnad kustutasid põlengu kella 10.53ks ning kohale saabunud politsei võttis sündmuse üle. Tulekahju sai ilmselt alguse hooletust suitsetamisest. Eluruumides puudus ka töökorras suitsuandur. Põlenud korteris oli ka varasemalt tulekahju puhkenud: 6. novembril 2021. aastal süttis tugitool, kuid keegi kannatada ei saanud.

Läänemaa

13. juunil kell 14.05 Kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Taebla alevikku Tallinna maanteele, kus sõiduauto oli vajunud vastu tänavavalgustusposti, misjärel see pooleks murdus. Päästjad kontrollisid autol üle süttimisohu ning turvasid sündmuskohta ja reguleerisid kuni elektrikute tulekuni liiklust. Päästjad aitasid vana posti eemaldada ning paigaldada uue posti, selleks ajaks oli sõidutee osaliselt suletud. Sõiduauto pääses ise liikuma. Selgus, et autojuht oli autost väljudes unustanud käsipiduri peale panemata, mistõttu hakkaski auto liikuma ning vajus vastu tänavavalgustusposti.

Pärnumaa

13. juunil kell 13.07 kutsuti päästjad Pärnu linna Tõstamaa alevikku laululava juurde, kus suitses metsaalune. Päästjad avastasid sündmuskohal kustunud lõkke, kust tuli oli levinud pinnasele. Põleng kustutati ning selleks kulus 2000 liitrit vett.

Saaremaa

13. juunil kell 16.15 käisid Torgu vabatahtlikud Saaremaa vallas Lülle külas kustutamas põlevat põldu. Põleng oli levinud umbes 400 ruutmeetrile. Esialgsetel andmetele võis tulekahju alguse saada mootorsõiduki summutist lenduvatest sädemetest.