Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

16. juunil kell 3.57 teatati prügikastide põlengutest Mustamäe linnaosas Mustamäe tee pargis. Päästjad kustutasid kaks lähestikku seisvat põlevat prügikasti kahe ämbritäie veega.

15. juunil 20.09 käisid päästjad Kesklinna linnaosas Lastekodu tänaval kustutamas väikest kulupõlengut.

Kell 20.06 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Sitsi tänavale, kus isik oli teinud aia äärde lõkke. Päästjad kustutasid 5 ruutmeetrile levinud põlengu.

Kell 19.04 teatati auto kapoti alt tulevast tossust Nõmme linnaosas Kalmistu teel. Päästjad kustutasid põlengu ja kutsusid kohale auto omaniku.

Kell 18.16 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaossa Läänemere teele, kus kodus oli välisukse ette kukkunud eakas mees ja ust ei saadud avada. Päästjad avasid toa ukse ja aitasid tõsta mehe kiirabiautosse.

Kell 17.30 tuli teade grillimisest Mustamäe linnaosas J.Sütiste tee pargis. Naised ei olnud teadlikud tuleohtliku aja keeldudest. Päästjad tegid selgitustööd ja grillimine lõpetati.

Kell 16.21 sõitsid päästjad Haabersti linnaossa Järveotsa teele, kus lapsed tegid metsas lõket. Päästjate saabumise ajal jooksid lapsed minema. Päästjad kustutasid lõkke. Lõkke juures oli olemas veekanister.

Kell 14.15 teatati grillimisest Põhja-Tallinnas Stroomi ranna-alal. Päästjad tegid selgitustööd ja grillimine lõpetati.

Kell 13.24 teatati lõkke tegemisest Põhja-Tallinna Stroomi ranna parkla läheduses. Teataja oli lõkketegijaid manitsenud lõkketegemise keelust. Päästjate saabumise hetkeks olid lõkketegijad tule kustutanud. Päästjad leidsid lähiümbrusest veel mõned grillijad, kellele tehti selgitustööd. Lõkked ja grillid kustutati.

Kell 12.45 teatati tuletöödest katusel Nõmme linnaosas Tähetorni tänaval. Päästjad kontrollisid ala üle ja tuvastasid mõned tuleohutusnõuete rikkumised. Töömeestele tehti selgitustööd.

Kell 11.39 teatati töötavast suitsuandurist Nõmme linnaossa Rännaku puiestee kortermajas. Korteris kedagi ei olnud ja päästjad põlengu tundemärke ei tuvastanud. Korteriühistu esimehel paluti korteriomanik kohale kutsuda.

Harjumaa

16. juunil 6.35 tuli väljakutse Loksa linna Tallinna maanteele, kus suitsesid jaanituleplatsile kogutud kännud. Päästjad kustutasid põlengu.

Kell 2.33 teatas turvafirma esindaja kärsahaisust ehitusobjektil Keila linnas Tööstuse tänaval. Hooned kontrolliti üle ja ala vaadeldi droonidega. Kärsahaisu põhjustajat ei leitud.

15. juunil kell 22.21 teatati naftareostusest jões Saue vallas Hüüru külas. Päästjad piirasid reostuse poomidega ja sündmus anti üle Keskkonnaametile.

Kell 20.56 teatatud lennuõnnetusel Rae vallas Aruvalla külas kustutasid päästjad alla kukkunud helikopteri põlengu. Õnnetuse täpsemaid asjaolusid selgitab politsei.

Kell 19.12 teatati sõiduauto õlilekkest Saku vallas Kasemetsa teel. Saku vabatahtlikud päästjad katsid õliloigu absorbendiga ja korjasid reostuse kokku.

Kell 13.28 nähti Kiili vallas Lähtse külas metsa kohal suitsu. Suits osutus turbatolmuks, mille tekitasid rabas töötavad traktorid.

Kell 10.37 nähti mitmes kohas suitsu Rae vallas Soodevahe külas raba kohal. Suits osutus turbatolmuks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. juunil kell 11.24 sõitsid päästjad Tartu linna Kaunase puiesteele, kus süttinud oli korter. Teataja oli ise rõdul. Päästjate kohale saabudes põles korteris külmkapp, mis kustutati kella 11.48ks. Korter ventileeriti. Kiirabi viis kaks rõdult päästetud inimest haiglasse kontrolli.

15. juunil kell 17.27 kutsuti päästjad Tartu valda Lähte alevikku Aiandi tänavale, kus süttinud oli kulu ning lähedal oli metsatukk. Päästjate saabudes põles umbes 500 ruutmeetrit kuiva heina, kuid õnneks metsale ohtu ei olnud. Tulekahju likvideeriti kella 18.34ks ja selleks kulus 6000 liitrit vett.

15. juunil kell 19.11 sõitsid päästjad Tartu linna Peetri tänavale kustutama kulupõlengut. Umbes pool hektarit niidetud heina ja paplitolmu kustutati veega ja tuld materdades.

Valgamaa

16. juunil kell 6.22 teatati häirekeskusele, et Tõrva vallas Patkülas põleb elumajas üks tuba, inimesi hoones ei ole. Päästjate saabudes põles üks tuba mõõtmetega 4x5 meetrit ning maja oli suitsu täis. Põleng kustutati kella 7.57ks ning ruumid ventileeriti.

Võrumaa

15. juunil kell 15.15 käisid päästjad Antsla vallas Vana-Antsla alevikus kustutamas järelevalveta jäetud lõket.

16. juunil kell 00.24 kutsuti päästjad Võru valda Vagula külla, kus kits oli sõiduautole ette jooksnud. Päästjad koristasid tee klaasikildudest ja autotükkidest.


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Esmaspäeval 12. juuni õhtul Alutaguse vallas Puhatu rabas järve ääres avastatud põlengualal teostati eile järelkustutustöid, mis täna jätkuvad.

15. juunil kell 23.34 teatati suitsevatest järelevalveta prügitünnidest Narva linnas Hane tänaval suvilate piirkonnas. Teataja sõnul olid kõik kohad suitsu täis. Päästjad kustutasid kahes tünnis põlenud prahipõlengu. Tünnide juures omanikke ei olnud.

Kell 15.40 kutsuti abi Lüganuse vallas Kiviõli linnas Viru tänava kortermajja. Eakas naine oli pannud toidu pliidile keema, kuid uks läks kinni ning ta ei pääsenud enam korterisse. Naine kartis, et korter võib põlema minna. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse, põlengut ei olnud.

Kell 15.40 tuli väljakutse Jõhvi linna Tartu maanteele, kus suitses maja vundamendi juures. Päästjad kustutasid vana maja vundamendi puitkonstruktsiooni põlengu.

Kell 10.19 teatati suitsevast bussist Jõhvi vallas Edise külas Tallinn-Narva maanteel. Bussil oli toimunud pidurite rike, mille tõttu pidurid kuumenesid üle ja suitsesid. Inimesi bussis ei viibinud. Päästjate saabumise hetkeks suitsu enam ei olnud ja pidurid jahtusid. Buss aidati kõrvalteele viia.

Lääne-Virumaa

15. juunil 10.20 teatati häirekeskusele metsast tulevast suitsust Viru-Nigula vallas Ojaküla külas. Põles mets ja metsaalune kokku 1 hektaril. Tule levikule pandi piir kella 13.24ks. Kustutustöödeks kasutati 40 tonni vett. Kustutustöid tegid Kunda, Rakvere ja Tapa kutselised ning Aasukalda vabatahtlikud päästjad. Põleng võis alguse saada lõkkekohast.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

15. juunil kell 20.07 kutsuti päästjad Türi valda Türi linna Vanemuise tänavale, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ning sugulane ei pääsenud teda abistama. Päästjad avasid ukse ning meedikud pääsesid abivajaja juurde, kes aidati kiirabiautosse.

16. juunil kell 4.35 kutsuti päästjad Türi valda Laupa külla, kus põles metsaalune. Tule levikule pandi piir paarikümne minutiga, kuid lõplikult kustutati põleng kella 6.47ks. Põles umbes 0,6 ha metsa. Päästjad leidsid põlengukohast hulgaliselt suitsukonisid, seega võib arvata, et tulekahju sai alguse hooletust suitsetamisest.

Pärnumaa

15. juunil kell 9.57 kutsuti päästjad Pärnu linna Tammiste teele, kus oli juhtunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid avariilise sõiduki teelt. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

15. juunil kell kell 13.36 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Põlendmaa külas on süttinud prügila ning tuli levib kiiresti. Sündmusele reageeriti suurte jõududega ning välja sõitsid Häädemeeste, Kilingi-Nõmme, Pärnu, Vändra ja Türi kutselised ja Sindi ning Are vabatahtlikud päästjad. Esimesena kohale jõudnud Pärnu päästemeeskonna sõnul põles prügila lahtise leegiga ning tuli oli levinud umbes 400 ruutmeetrile. Kella 15.34ks oli põleng lokaliseeritud ning tehti järelkustutust. Sündmuskohal töötas ka rasketehnika, et põlevaid kihte laiali ajada ning tulekolletele ligi pääseda, lisaks kasutati ka maastikusõidukite abi. Sündmusest teavitati Keskkonnaametit. Päästjate arvates oli hinnanguline põlenguala umbes 2800 ruutmeetrit. Tulekahju kustutati lõplikult kella 18.02ks. Prügila töötajad jäid edasi olukorda jälgima.

16. juunil kell 00.13 teatati häirekeskusele põlevast majast Põhja-Pärnumaa vallas Tootsi alevis Põrgupõhja tänaval. Päästjate saabudes põles ühekordne hoone lahtise leegiga. Tulekahju lokaliseeriti kella 00.49ks ning jätkati järelkustutustöödega, mis lõppesid kell 2.05. Mahajäetud maja mõõtmetega 4x8 meetrit hävis tules täielikult. Sündmuspaigas töötasid Pärnu-Jaagupi ja Vändra päästemeeskonnad. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega.

Raplamaa

15. juunil kell 11.22 käisid päästjad Kehtna vallas Aleti järve puhkekohas kustutamas järelevalveta jäetud lõket. Selleks kulus ämbritäis vett.

Kell 16.08 käisid päästjad Märjamaa vallas Märjamaa alevis Staadioni tänaval likvideerimas kütusereostust. Teele valgunud vedelik kaeti absorbendiga, koguti kokku ning viidi jäätmejaama.