Suur-Sõjamäe jäätmejaama kustutustööd jätkuvad, kuid ohtu inimeste tervisele enam ei ole

23. mail kell 17.49 alguse saanud põleng Suur-Sõjamäe tänaval asuvas jäätmejaamas veel kestab, kuid tuli on nüüdseks kontrolli all ning ohtu inimeste elule ja tervisele enam ei ole. Liiklus Suur-Sõjamäe tänaval on endiselt osaliselt suletud ning seda reguleerib politsei. Ohualas viibinud inimestele on välja saadetud EE ALARM sõnum ohu lõppemise kohta.

Hetkel toimub konstruktsioonide avamine ja järelkustutus viies töölõigus ning päästetööde juhi sõnul võib see aega võtta veel vähemalt 3 tundi. „Ligipääs kokku varisenud hoonetele on raskendatud ning kaasatud on rasketehnika,“ sõnas päästetööde juht Aivar Kukk ning lisas, et põlenguala vajab ka põhjalikku puhastamist ohtlike jäätmete ning kustutusvee segust.

Täna pärastlõunal saabus sündmuskohale ka Eesti Keskkonnauuringute Keskuse mõõtebuss, mis jätkab õhukvaliteedi seiret. Seire tulemused selguvad täna õhtuks ning need on nähtavad lehel ohuseire.ee

Keskkonnaameti Harjumaa büroo juhataja Tarmo Tehva ütles, et suheldud on ka jäätmeid ladustanud ettevõtte esindajaga, kes andis nõusoleku tekkinud saaste likvideerimiseks. „Keskkonnaameti inspektorid seiravad sündmuskohal olukorda ning võtavad analüüse. Proove võetakse muuhulgas ka piirkonna kraavidesse jõudnud kustutusveest. Analüüside vastused ei ole veel teada,“ sõnas Tehva ning lisas, et Keskkonnaamet alustas juhtumi osas kriminaalmenetlust § 365. järgi, mis käsitleb keskkonna saastamist ettevaatamatusest. Kriminaalmenetlust juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.