Suur-Sõjamäe tänaval põleb jäätmejaam

23. mail kell 17.49 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval põleb jäätmejaam. Sündmusele reageeriti kõrgeima astme järgi. Põleng on intensiivne ning sündmuskohalt levib ohtrasti suitsu. Ohualas olevatele inimestele on  välja saadetud EE ALARM sõnumid, milles palutakse kodude uksed-aknad suletuna hoida ja sundventilatsioon välja lülitada. Suits on mürgine.

Päästetöid alustati neljas töölõigus ning kõrgendatud riskikeskkonnas, kuna hoones on käideldakse ohtlikke aineid. Lisaks käivitati eraldi töölõik kõrvalasuvate hoonete kaitsmiseks. Kannatanuid ei ole. Liiklus Suur-Sõjamäe tänaval osaliselt suletud ka 24. mail, kuni tulekahju saab likvideeritud. Päästeamet palub piirkonnas liiklemist vältida.

Lähipiirkonnas k.a. Peetri külas võib endiselt taevast langeda söe- ja tahmatükke, mis ei ole ohtlikud. Tegemist on tahkeainete põlemisjääkidega ning tükkide leidmise korral palume need kokku korjata ja ladustada olmeprügisse.

Kütusemahutite plahvatuste tagajärjel on Kanali teel sadevee kraavi voolanud vedelkütuse ning kustutusvee segu ning päästjad koos avariigrupiga AS-ist Tallinna Vesi tegelevad reostuse piiramise ning likvideerimisega.

Päästesündmusele reageerisid päästemeeskonnad Assaku, Keila, Kesklinna, Lasnamäe, Lilleküla, Muuga, Nõmme, Pirita, Pärnu, Annelinna ja Jõhvi kutselistest päästekomandodest ning vabatahtlikud päästjad Arukülast, Hüürust, Kostiverest, Raest, Sakust, Sauelt, Tabasalust ja Tõdvalt. Sündmuse lahendamisele on kaasatud koostööpartnerid Keskkonnaametist, politseist ja kiirabist.

Lisainfo telefonil 1247