Taavi Ennemuist päästetöö osakonnast lähetati Türki humanitaarmissioonile

Türgi maavärina tagajärgedega tegelemiseks lähetati Türki Taavi Ennemuist päästetöö osakonnast, et toetada ÜRO Humanitaarasjade Koordinatsioonibüroo tegevust (kohaliku hotelli konverentsi ruumides) erinevate tehniliste tõrgete lahendamisel ja koordineerimise keskuse igapäevase tehnilise valmisoleku tagamisel.

Fotol: Taavi Ennemuist Gaziantepi kontoris ülesandeid täitmas
Fotol: Taavi Ennemuist Gaziantepi kontoris ülesandeid täitmas


Taustast niipalju, et kokku planeerib IHP (Rahvusvaheline humanitaarpartnerite koostööformaat) vähemalt 3-kuu pikkust missiooni, toetamaks UNDAC (UN Disaster Assessment and Coordination) meeskondasid. UNDAC on rahvusvaheline koordinatsioonimeeskond, kes koordineerib rahvusvahelist abi ja koostööd kohalike ametiasutustega, sõnas piiriülese koostöö nõunik Vaiko Vatsfeld ning lisas, et Taavi Ennemuist täidab seal enda ülesandeid eeldatavasti ühe kuu ehk kuni 2. aprillini.

Vatsfeldi sõnul on UNDAC tiimid end positsioneerinud erinevatesse maavärinast kannatada saanud piirkondadesse. Hetkel on hinnatud ohutumaks kasutada ajutisi laagrikohtasid (arvestades võimalike uute maavärinatega) telklahenduste aga ka majutuskonteinerite näol. IHP liikmete roll on olla toeks erinevate keskkondade püstitamisel ja nende töös hoidmisega.

Selleks on aga vaja kohapeale lähetada erinevaid eksperte, s.h laagritehnikuid ja IKT spetsialiste. Taavi roll ongi minna appi enda IKT alaste teadmistega kuid ilmselt tuleb tegeleda ka laagritehniku ülesannetega ehk arendada laagritingimusi, püstitada majutuskonteinereid ning täita ka teisi ootamatuid meeskonnajuhi ülesandeid.

Fotol: Antakya (Hatay regioonis) taanlastele kuuluvate konteinerelamute / kontorite ehitamine ÜRO-le.
Fotol: Antakya (Hatay regioonis) taanlastele kuuluvate konteinerelamute / kontorite ehitamine ÜRO-le. 


Taavi Ennemuisti sõnul sai tema töökohaks Gaziantepi kontor ja ülesanneteks interneti tagamine, OCHA käsutuses olevate transpordivahendite haldamine ja kõik tavapärased Eesti mõistes toetusgrupi tegevused. Ta lisas, et nad on juba ühe korra ka hotelli vahetanud ehk koordinatsioonikeskust kolinud ning selle planeerimine oli ka tema vedada.

Kellel inglise keel hea, saab värskeimat raportit piirkonnas toimunud katastroofist lugeda siit, kuid suures plaanis näeb katastroof numbrites välja selliselt:

  • Üle 52 000 hukkunu.
  • Üle 5 miljoni inimese on ümber paigutatud.
  • Ainuüksi Türgis on paigaldatud üle 433 000 telgi ja 21 000 konteinerelamu.