Tallinna ja Harju päästekomandod võistlevad Eliitkomando tiitli nimel

Põhja eliitkomando võistlused toimuvad 29. augustil algusega kell 10 Tondiraba jäähalli parklas. Kolmel erineval alal mõõtu võtvad kutselised- ning vabatahtlikud päästjad valmistuvad sellega peagi algavaks üle-eestiliseks „Eliitkomando 2020“ võistluseks. Praegu hoiab üle-eestilist Eliitkomando tiitlit Nõmme päästekomando.

Võistluse peakorraldaja Janek Sõnum tõdeb, et võistlus on osalejate seas väga populaarne ning on aastatega muutunud traditsiooniks. „Võistluste käigus on võimalus ennast teiste komandodega proovile panna mitmetes erinevates lavastatud päästesündmustes: avariisündmuse lahendamisel, täpsussõidus ning hoone tulekahju kompleksharjutuses. Mõõduvõtmise eesmärk on end muuhulgas valmis seada üle-eestiliseks komandode kutsevõistluseks „Eliitkomando 2020“, mis toimub 17. septembril Väike-Maarjas,“ ütleb Sõnum.
Võistluste start antakse 29. augustil kell 10.00 ja võistlus lõppeb orienteeruvalt kell 18.00.

Võisteldakse kolmel erineval alal: kutselised päästekomandod lahendavad aja peale liiklusavarii sündmust, kus avariisse on sattunud kaks sõiduautot ning on ka kaks kannatanut ning vabatahtlikud päästjad lahendavad kompleksharjutust, kus on lavastatud hoone tulekahju. Hoones inimesi ega väärtuslikku vara ei ole, küll aga on üks kannatanu hoone ees, kes tuleb kiiresti transportida kiirabi autosse ning lisaks tuleb tagada veevarustus hüdrandist.

Nii elukutselised kui vabatahtlikud päästjad saavad osaleda ka harjutusel, kus tuleb päästeautoga läbida maha märgitud rada ning teha erinevaid manööverdamise harjutusi: tagurpidi garaaž, külgboks, slaalom ja mitmed teised täpsust nõudvad manöövrid. Selle harjutuse eesmärk on anda päästeautode juhtidele kogemusi oskuslikult hakkama saada lähenedes päästesündmusele väga kitsastes oludes nagu näiteks täis pargitud suurte kortermajade parklad ning väga kitsad ning pargitud autodega palistatud sissesõiduteed ja tänavad.

Pealtvaatajad ning kaasaelajad on väga oodatud.