Tallinnas hukkus kortermaja tulekahjus 75-aastane mees

Täna hommikul teatati kolmekorruselise puidust kortermaja tulekahjust Tallinnas Pebre tänaval. Leegid ulatusid esimese korruse korteri akendest välja ja tuli levis kiiresti maja katuse alla. Päästjad aitasid akende ja trepikoja kaudu välja 15 elanikku, kellest 12 viidi haiglasse. Tulekahju sai alguse esimese korruse korterist, kust leiti hukkunud 75-aastane meesterahvas. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada hooletu suitsetamine.

Põlenud maja

13. veebruaril kell 8.04 teatati, et Tallinnas Pebre tänaval põleb kolmekorruseline krohvitud puitkortermaja. Leegid ulatusid juba teatamise ajal ühe esimese korruse korteri akendest välja ning tuli oli kiiresti levinud maja katuse alla. Suurte jõududega reageerinud päästjad aitasid akende ja trepikoja kaudu majast välja 15 inimest, kellest 12 kiirabi tervisekahjude selgitamiseks haiglasse viis. Mürgise põlengusuitsu eest hoiatati ümberkaudseid elanikke.

Kustutustööde käigus leidsid päästjad põlenud korterist hukkunud 75-aastase meesterahva. Mehel oli olnud raskusi liikumisega. Kahjuks ei leitud esialgu korterist töökorras suitsuandurit ja keegi ei olnud kuulnud ka häiret, mis oleks võinud mehe elu päästa. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletus suitsetamisel.

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud viis inimest, neist kolm Harjumaal. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 43 inimest, kellest 19 olid üle 60-aastased. Üheksa hukkunut olid puudega inimesed. Päästeamet juhib tähelepanu, et toimetulekuraskuste ja terviseprobleemidega inimestel on keerulisem ohte tajuda ja oma kodu ohutust tagada. Pöörake tähelepanu oma vanemaealiste lähedaste ja naabrite kodude tuleohutusele. Aidake neil kontrollida tulekahjust varakult hoiatava suitsuanduri töökorras olekut ja vahetada õigeagselt selle patareid.