Tallinnas Pae tänaval põlenud elumaja tulekahju on lokaliseeritud

7. aprillil kell 14:29 sai Häirekeskus teate, et Pae tänaval põleb kolmekordse elumaja katus lahtise leegiga.

Operatiivjõud alustasid sündmuskohale jõudes esmalt inimeste evakueerimist. Hoonest evakueeriti vähemalt 30 inimest, kes said esialgu minna sooja saamiseks politsei peatatud liinibussi.

Evakueeritute hulgas oli 9 Ukraina sõjapõgenikku, kes majas korterit üürisid. Kuuele neist organiseeris Tallinna linn ajutise majutuskoha, 3 keeldusid abist.

Samuti leiti ajutine majutuskoht veel mitmele evakueeritule, kes sündmuskohale naasid ja abi palusid.
Evakueeritud inimesed saavad vajadusel helistada infotelefonile 14410. Keegi põlengus kannatada ei saanud.

Päästjad asusid kustutama maja katusealust, kust tulekahju levis. Maja kolmekordse pööningu tõttu oli konstruktsioonide avamine ning tulekahju kontrolli alla saamine raskendatud.

Tulekahju õnnestus lokaliseerida kell 22.00. Toimuvad järelkustutustööd ning jätkatakse konstruktsioonide avamisega, et tuvastada tulepesasid.

Päästesündmusele reageeris ligi 100 inimest ja 30 tehnikaühikut päästest, politseist, kiirabist ja Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametist.

Kaasatud olid Põhja päästekeskuse kutselised päästekomandod (Assaku, Kesklinna, Kopli, Lasnamäe, Lilleküla, Loksa, Nõmme, Paldiski, Pirita) ja vabatahtlikud päästekomandod (Hüüru, Saku, Tabasalu), Jõhvi päästekomando ja Kadrina vabatahtlik päästekomando Ida päästekeskusest, Kohila päästekomando Lääne päästekeskusest ning Vabatahtlik Reservpäästerühm.

Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.