Tallinnas Pirital leiti merre ujuma läinud ja kadunuks jäänud noormehe surnukeha
Häirekeskus sai 22. juuli hilisõhtul teate, et Tallinnas Pirita jahtklubi juures on ujuma läinud ja kadunuks jäänud 17-aastane noormees.
Esialgsetel andmetel viibis hukkunud noormees kadumisele eelnenud ajal rannas koos oma sõprusseltskonnaga. Otsingutele kaasati Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga helikopter, koerapatrull, Pirita päästekomando jett ja Lasnamäe päästekomando droon. 23. juulil veidi enne 03:00 öösel leidis kopterimeeskond merest kadunud noormehe surnukeha. Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.
Käesoleva aasta jooksul on veeõnnetustes hukkunud juba 17 inimest.
Päästeamet tuletab meelde, et ujumas tasub käia mitmekesi ning kehvema ujumisoskuse ja füüsilise vormiga inimestel tasub suplemisel hoida kalda lähedale. Hätta sattumisel saavad kaaslased abi anda ning kalda lähedal on parem võimalus ennast ise päästa.
Lisaks juhime tähelepanu, et alkohol ja vesi ei käi kokku – saatuslikuks võib saada ka väike kogus lahjat alkoholi, mille mõjul töötab organism teisiti ning ujumisoskust kiputakse üle hindama. Oma võimeid tuleb adekvaatselt hinnata ka kainel inimesel.
Veeõnnetuste arv on aastate jooksul aina kasvanud ning kahjuks on peamiseks põhjuseks olnud alkohol. Kampaania „Sul on selgroogu!“ kutsub inimesi märkama alkoholiga kaasnevat riskikäitumist ja annab praktilist nõu, kuidas kriitilisel hetkel takistada joobeseisundis kaaslast rooli istumast või ujuma minemast.
Kolm nõuannet, kuidas hoida selgroogu ja vältida joobes õnnetusi:
• Leia oma „ei”
Seltskonnas alkoholi tarbimisele “ei” ütlemine võib olla keeruline. Mõtle enne läbi või harjuta lausa valjusti, kuidas loobumine kõige usutavamalt kõlaks.
• Kokkulepped enne pidu
Leppige sõpradega aegsasti kokku, kuidas pidu turvaliselt pidada. Pange autovõtmed ära. Kes on kaine autojuht? Ujuma ei lähe, paadisõit jääb homseks. Joobes tehtud otsused võivad viia õnnetuseni.
• Kui kokkulepped ei kehti?
Kui enne pidu tehtud kokkulepped ei kehti ja sõber tahab napsusena rooli istuda või ujuma minna, siis kardetakse sageli, et teda keelates või takistades rikume suhteid – sõber või sõpruskond paneb pahaks. Sellises olukorras tuleb meeles pidada, et sõbra elu on tähtsam, kui tüli vältimine. Head suhted sinu elus toimivad ainult siis, kui suudad hoida nii ennast, kui teisi.