Tallinnas põles Kristiine kaubanduskeskuse kaubaväljastuspunkt

21.02 kell 16.16 sai häirekeskus teate põlengust Kristiine kaubanduskeskuses. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid viie kutselise ja nelja vabatahtliku päästekomando meeskonnad. Esimesed päästjad olid sündmuskohal kell 16.25.


Eile veerand viie paiku laekus häirekeskusele teade, et Kristiine kaubanduskeskuses on tööle rakendunud automaatne tulekahjusignalisatsioon. Päästjad nägid juba sõites keskusest musta suitsusammast. Kohale jõudes nähti lisaks suitsule ka leeke keskuse raudteepoolses kaubaväljastuspunktis. Alanud oli kaubanduskeskuse täielik evakuatsioon ning hoonesse sisenesid päästjad veendumaks, et maja on inimestest tühi. Samaaegselt alustati väljastuskeskuse kustutamisega.

Kella 16.43ks oli selge, et keskus on külastajatest tühi ja päästjad said täielikult keskenduda tulekahju kontrolli alla saamisele. Tulekahju ei levinud väljastuspunktist kaugemale ning suureks abiks tulekahju leviku piiramisel oli kaubanduskeskuse enda sprinklersüsteem, mis ümberkaudsetes ruumides rakendus. Kui leegid väljastuspunktis kontrolli alla saadi, avati konstruktsioone, et tulepesasid leida ja likvideerida.

Tulekahju lokaliseeriti kella 17.47ks ning likvideeriti kella 19.53ks. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus. Kiirabi vaatas kohapeal üle viis keskuses viibinut, kuid keegi hospitaliseerimist ei vajanud.