Tartu jaoskonna välijuht Andrei Ivahnenko tänab vabatahtlikke päästjaid

23. märtsi hilisõhtul kella 23 paiku sai politsei väljakutse Elva valda Hellenurme külla kohalikku sotsiaalmajja ja kui esiti näis, et sihtkohta viib lihtne põllutee, mille läbimine patrullsõidukile kehtivates teeoludes jõukohane peaks olema, siis teele sõites avastati, et tegu oli mudaauguga. Patrullbuss jäi sinna kinni ning üsna kiirelt oli selge, et mülkast enam ise välja ei pääse.

Patrullbuss mudaaugus.

Lõuna prefektuuri välijuht võttis kõne Lõuna päästekeskuse välijuhile ning palus nende abi. Kohale saabusid Rõngu vabatahtlikud Unimogiga. Sikutati ja tiriti kuniks ka Unimog olukorraga enam toime ei tulnud ning sinnasamasse mudaauku kinni jäi. Politseibussi ja vabatahtlike Unimogi aitas lõpuks mülkast välja kohalik mees, niisamuti vabatahtlik päästja, kes oma traktori kodust välja ajas ning nii päästjad kui ka politsei mudast välja aitas. Ühtekokku kestis päästeoperatsioon viis tundi. Politsei edastas suured tänud appi tulnud vabatahtlikele päästjatele!

Unimog ja patrullbuss mudaaugus

Päästekeskuse välijuht Aleksandr Iljin märgib, et lõpp hea kõik hea, kuid kevadisel ajal tasub päästeautojuhtidel eriliselt tähelepanelik olla ning vältida pehmetele teedele või lausa põllule sattumist. „Kevadel lahti sulanud märg maa on igal pool pehme ning kõvalt teelt maha keerates on porisse sissejäämine tõenäoliselt kindlustatud,“ ütles Iljin. „Sellises olukorras võib abi andmine hädalistele viibida.“