Tartumaal Kolkja alevikus hukkus elumaja tulekahjus kolm inimest

24. veebruari õhtul kell 22.40 sai häirekeskus teate tulekahjust elumajas Peipsiääre vallas Kolkja alevikus. Kustutustööde käigus leidsid päästjad majast kolm hukkunud inimest.

Häirekeskusele teatati, et kahekordse maja katus põleb lausleegis ning ohustab suure tuule tõttu ümbritsevaid hooneid. Esimesena kohale jõudnud Alatskivi päästemeeskonna suitsusukeldujad leekides maja esimeselt korruselt kedagi ei leidnud. Hiljem, peale suurema tulekahju kustutamist leidsid päästjad hoone katusealuselt korruselt kolm hukkunud inimest, kaks meest ja ühe naise. Tulekahjule reageerisid Alatskivi, Tartu, Mustvee kutselised ja Pala vabatahtlikud päästjad. Päästetöö juhi sõnul oli eluhoone alumisel korrusel kuulda suitsuanduri signaali, kuid katusealusel korrusel ei ole suitsuanduri olemasolu enam võimalik kindlaks teha.

Tulekahju oli tõenäoliselt alguse saanud majaga kokku ehitatud kõrvalhoonest, saunast, ja sealt levinud katusealustesse eluruumidesse. Hooned hävisid tules peaaegu täielikult.

Päästjad on majas käinud tuleohututusalast nõu andmas aastate jooksul viiel korral. Elamusse aidati paigaldada suitsuandur ja vingugaasiandur. Kodud tuleohutuks projekti toel paigaldati koostöös omavalitsusega majja lisaks temperatuuriandur, uus suitsuandur ja anti tulekustutustekk. Paraku paistis silma, et küttekolded olid kehvas seisus, majas palju põlevmaterjali ning siseruumides tavatseti suitsetada.

Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur. Arvestada tuleb sellega, et tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Sellel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud juba 10 inimest.