Tartumaal sai Rõngu vabatahtlike uus hoone nurgakivi

Rõngu Vabatahtlik Päästeselts on alustanud uue hoone ehitust, kuhu peale tehnika hoiukoha mahuks ka kaasaegsed seminari- ja puhkeruumid. Hoonet soovitakse arendada kogukonna kerksuskeskuseks, kus kriiside ajal elanikud abi ja olulist infot saaks.

12. aprillil pandi Tartumaal Rõngus paika Rõngu vabatahtlike uue hoone nurgakivi. Sündmust oli tunnistamas ja innustussõnu lausumas Lõuna päästekeskuse juht Tagne Tähe, Elva vallavanem Priit Värv, riigikogu liige Mati Raidma ja hulk teisi koostööpartnereid nii päästeametist kui mujaltki.

Rõngu vabatahtlikud on ainsad vabatahtlikud päästjad, kes omavad sisemaal veepääste erivõimekust ja reageerivad piirkonna veeõnnetustele – eeskätt Võrtsjärvel. Samuti on arvel väga hea maastikuläbivuse ja võimsa pumbaga Mercedes Unimog, millega raskemal maastikul päästetöid tegema pääseb. Seni hoitakse tehnikat 2013. aastal renoveeritud garaažides, kus peale tehnika muuks ruumi ei jagu.

Rõngu vabatahtlik Indrek Jaali sõnul soovitakse kaasata komando töösse rohkem liikmeid. Selleks on soovi avaldanud paljud naisterahvad, kellele vaja eraldi ruume ja noored, kelle tähelepanu ja teadlikkuse köitmiseks kaasaegsem töökeskkond hädasti ära kulub. „Mehed saavad ju garaažis tunked selga ajada ja sündmustele kihutada või seal samas tehnikat putitada,“ ütles Jaal. „Aga ennetustöö ja kriisideks valmisolek vajab moodsamaid tingimusi, tehnilisi eeldusi ning lisaruumi.“ Rõngu Vabatahtlik Päästeselts vajab ennetustööks ja väljaõppeks hädasti uusi ruume ning kogukond kerksuskeskust, mis kriiside ajal toimepidev oleks ja kust elanikud abi saaks.


Pildil: Karvased koostööpartnerid Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupist "Märjad käpad"

Hoone esimese järgu ehitamiseks kulub orienteeruvalt 650 000 eurot, mis saadi lisaks oma rahastusele päästeametilt, Elva vallalt ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt (KÜSK). Loodetavasti saadakse septembriks depoo ehitusega nii kaugele, et neile kasutusluba hankida ja uuest majast välja sõitma hakata. Puhke ja seminariruumide lõpuni ehitamiseks ja kerksuskeskuse jaoks tingimuste loomiseks vajatakse vähemalt 150 000 lisaraha.