Tartumaal Ülenurmel hukkus saunatulekahjus mees

7. detsembri õhtul kell 21.19 teatati häirekeskusele, et Tartumaal Kambja vallas Ülenurme alevikus põleb ühekorruseline saun. Hoones viibis tulekahju puhkemisel kaks meest. Raskeid põletushaavu saanud vanemaealise meesterahva tõi enne päästjate saabumist hoonest välja teine temaga koos olnud mees. Kiirabitöötajad elustasid väljatoodut, kuid kahjuks tulemusteta. Päästjate saabudes ulatusid leegid ruumidest välja, hoones põlesid peamiselt hulgaliselt sinna kogutud asjad ja põlevmaterjal. Tõrvandi vabatahtlikud koos Annelinna ja Tartu komando kutseliste päästjatega kustutasid tulekahju kella 21.45ks.

Hukkunud mees kasutas saunamaja elukohana. Hoones ei olnud elektrit, samuti ei olnud sinna paigaldatud suitsuandurit. Tulekahju täpsem tekkepõhjus selgitatakse välja menetluse käigus, kuid päästjate esialgsel hinnangul võis põlengu põhjustada hooletus küünla põletamisel. Sel aastal on tules hukkunud 34 inimest. Eelmise aasta samaks ajaks oli hukkunuid 33. Kokku hukkus eelmisel aastal tulekahjudes 43 inimest.

Hooletus lahtise tule kasutamisel on talvisel ajal sage inimohvritega tulekahjude põhjus. Päästjad panevad südamele, et küünlaid ei tohi kunagi järelevalveta põlema jätta. Samuti tuleb olla hoolas küünalde paigutamisel. Kasutada tuleks mittesüttivast materjalist alust ja veenduda, et küünla lähedusse ei jääks süttivaid esemeid või kangaid. Lahkudes tuleb küünal alati kustutada.