Tartus hukkus tulekahjus mees

21. mail kell 6.32 teatati, et Tartus Ujula tänaval tuleb puidust kortermaja esimese korruse korteri uksest ja aknast suitsu. Kohale saabunud päästjad tõid põlevast kööktoast välja 60nendates aastates meesterahva, keda meedikutel kahjuks elustada ei õnnestunud. Hoone teiselt korruselt evakueeriti põlengusuitsu eest viis inimest, kes pärast kustutustööde lõppu majja tagasi lubati.

Päästetöö juhi meeskonnavanem Enn Lepiku sõnul oli tulekahju korteris ilmselt juba tunde vindunud, kuid õnneks sealt väljapoole ei ulatunud. „Ära põles diivan ja kogu ruum sai tugevaid tahmakahjustusi,“ ütles Lepik. „Suitsuandurit kahjuks meie laest ei leidnud.“ Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada põleva suitsuga magama jäämine.

Tartu Ujula tänava tulekahju uurimisel selgus, et põlenud korteris oli siiski suitsuandur olnud ja ka töötanud. Paraku oli seade kuumuses ära sulanud ja laest alla kukkunud. Miks häire toas olnud meest ei äratanud, võis olla seotud alkoholi tarvitamise järgsete mõjudega ning tulekahju algjärgus tekkinud vingugaasiga. Ka leidis kinnitust, et tulekahju põhjustas hooletu diivanil suitsetamine või suitsuga magama jäämine.

Sel aastal on kuueteistkümnes eluhoone tulekahjus hukkunud seitseteist inimest. Hukkunutega tulekahjudest kümme põhjustas hooletu suitsetamine. Suitsuga voodisse või tugitooli heitmine võib lõppeda surmaga. Mööbli vahele pudenenud suitsukonist süttib suurem tulekahju alles tundide möödudes. Tulekahju aitab varakult avastada korralikult lakke paigaldatud töökorras suitsuandur. Nähtamatut ja lõhnatut, kuid ülimürgist vingugaasi aitab õhust tuvastada ainult vingugaasiandur. Suitsuandur reageerib nähtavale suitsule või aurule.