Pärnumaal hukkus korteritulekahjus vanem mees

Päästjad leidsid Pärnumaal Saarde vallas Tihemetsa alevikus kolmekordse kortermaja suitsu täis korterist hukkunud vanema mehe. Korteri läbiotsimisel leiti ka teine kannatanu, kes toimetati haiglasse. Ruumides oli suitsuandurid maha keeratud.

14. veebruari õhtul kell 21:28 teatati häirekeskusesse, et Pärnu maakonnas Saarde vallas Tihemetsa alevikus Asuvere tee kortermaja trepikojas on suits. Päästjad tuvastasid kohale jõudes maja teisel korrusel korteri, mis oli paksult suitsu täis. Suitsusukeldumise varustuses päästjad sisenesid korterisse, kus ühest toast leiti voodist hukkunud meesterahvas. Kuna oli info, et korteris võis olla veel üks isik, jätkati otsinguid ja korterist leiti teine kannatanu, kes toimetati haiglasse. Kell 22:27 oli tulekahju likvideeritud. Päästjad tuulutasid ruumid, suitsu täis korteris olid suitsuandurid laest ära võetud. Kontrolliti üle ka maja teised trepikojad, kus ohtu ei olnud. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Kustutustöödel osalesid päästjad Kilingi-Nõmme ja Abja-Paluoja päästekomandost.

Läbivaks probleemiks on taoliste traagiliste õnnetuste puhul sageli hooletu suitsetamine, samuti elupäästva suitsuanduri puudumine või selle mittetöökorras olek. Päästeamet juhib tähelepanu, et töökorras suitsuandur aitab tulekahjust märku anda veel tema varajases etapis, hoides sellega ära kurvad tagajärjed.

Sellel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 7 inimest.