Toetame ukrainlasi raskel ajal, kuid usaldusväärsete keskkondade kaudu

Seoses Ukraina kriisiga vajavad sealsed inimesed praegu igakülgset abi, mistõttu on ka Eestis viimastel päevadel jagatud palju infot erinevatest võimalustest ukrainlasi aidata.

Päästeamet aitab ja toetab Ukrainat ja sealseid inimesi sel ääretult keerulisel ajal nii palju kui see ametiasutusena on võimalik, pakkudes ka praktilist abi. Samuti kutsume üles päästevõrgustikku liikmeid Ukraina rahvast raskel ajal toetama, kuid tehes seda usaldusväärsete keskkondade kaudu.

Ametlikud keskkonnad, kuhu on oodatud toetus ja abi sõjas kannatavatele ukrainlastele:

Eesti Punane Rist kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmed, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid. Täpsema info annetuste kogumispunktide kohta ja annetuskonto leiab Eesti Punase Risti veebilehel.

"Ukraina heaks!" on kolme Eesti vabaühenduse algatus Ukraina rindelähedaste elanike ja teiste haavatavate gruppide abistamiseks. Veebilehelt leiad MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse tegevused, fotomaterjali ja annetuskontod. Lähemat infot tegevuste kohta saab kampaania Facebooki lehelt.

Aitame neid, kes kõige rohkem meie abi vajavad!

Birgit Okmees
kommunikatsiooninõunik