Tormise ööpäeva jooksul vajati päästjaid appi 350 korral

Eile õhtul alanud sügistorm on toonud päästjatele ööpäeva jooksul 350 väljakutset, neist 269 juhul likvideeriti tormi põhjustatud tagajärgi.

„Enim on selle sügise esimene suurem torm puudutanud Eesti rannikualasid, kuid iiliti räsis tuul ka mandrit. Viimase 24 tunni jooksul käisid päästjad 269 korral kõrvaldamas tormi tekitatud tagajärgi, enamasti on tegemist olnud teedele või elektriliinidele langenud puudega,“ rääkis Päästeameti vastutav korrapidaja Indrek Ints.

Hommikuse seisuga on Elelektrilevi andmetel elektrita ligi 19 000 tarbijat. Rikete kõrvaldamisega tegeletakse, kuid see võtab aega.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt püsib tugev tuul ka täna, kuid pärastlõunal hakkab tuul saartelt alates järk-järgult nõrgenema. Kuna päeval püsib tuul veel tugev, soovitab Päästeamet võimalusel püsida kodus. Neil, kel on siiski tarvis liigelda, tasub arvestada, et muutlike olude tõttu võib sihtpunkti jõudmine võtta tavapärasest rohkem aega.

Elektrikatkestustest saab anda teada rakenduses MARU või telefoninumbril 1343. Raskemate ja otsest ohtu põhjustavate purustuste kohta saab teavitada Häirekeskust telefonil 112.

Tormi ajal

  • Püsi võimalusel siseruumides.
  • Väldi autosõitu. Kui sõit on siiski vältimatu, vali sobiv sõidukiirus ning arvesta teele langeda võivate puude või muude võimalike takistustega.
  • Hoia eemale maha langenud elektriliinidest. Teavita neist Elektrilevi rikketelefoni numbril 1343 või anna rikkest teada rakenduses MARU aadressil maru.elektrilevi.ee.
  • Inimvigastuste ja eluohtlike olukordade puhul teavita Häirekeskust telefonil 112.
  • Võimalusel väldi kütmist. Korsten võib tugeva tuule tõttu suitsu tuppa ajada.