Tormituuled on toonud päästjatele üle 1400 väljakutse

Tormituuled on toonud päästjatele kokku üle 1400 väljakutse, elektrita on üle 37 650 majapidamise. Prognoosi kohaselt kestab torm kuni pühapäeva õhtuni.

6. oktoobri õhtupoolikul alanud tormi tõttu on päästjad sõitnud väljakutsetele juba 1415 korda, nendest ainuüksi tänase hommikupooliku jooksul 259. Teedel on hulganisti puid, mida järjest eemaldatakse. Põhja-Eestit ohustanud üleujutuse kõrghetk oli laupäeva õhtul, mil veetase Pirita piirkonnas jõudis kriitilise piirini, kuid üle selle veetase ei kerkinud. Elektrita on täna kella 12 seisuga 31731 klienti. Kõige rohkem on hetkel elektrita kliente Harjumaal (10 481) ning Lääne-Virumaal (3761). Rikete kõrvaldamisega tegeletakse järjepidevalt, kuid kuna tormi ajal ei ole võimalik elektriliine parandada, siis enamasti taastatakse elektrit eeskätt ümberlülituste kaudu.

Vabariigi vastutava Meelis Mesi sõnul on kõige rängemalt räsinud torm Tallinnat ja Harjumaad, kus väljakutseid on olnud kokku 514. Lääne regioonis on ohu likvideerimisele reageeritud 421 korral, Ida regioonis 271 ning Lõuna regioonis 209 korda. „Päästeressurss on olnud hõivatud eeskätt teedele ja elektriliinidele kukkunud puudega, kuid oleme asunud pakkuma tuge ka omavalitsustele nii info vahendamisega kui ka asjakohase olukorrapildi loomisega elektrikatkestuste osas,“ ütles Mesi.

Inimestel soovitame endiselt jääda koju ning võimalusel mitte kodust väljuda. Kuna hetkel on paljudes kohtades mobiiliside häiritud, siis telefonile 112 on võimalik helistada lülitades telefon korraks välja ning sisselülitamisel saab teha telefonikõne enne SIM-kaardi aktiveerimist. Selleks, et päästekorraldaja saaks levi olemasolul teile vajaduse korral tagasi helistada, peab olema SIM-kaart uuesti aktiveeritud.

Käitumisjuhistega tutvu veebileheküljel Olevalmis.ee ning ilmastiku jälgimiseks vaata Ilmateenistuse veebilehekülge. Turvalisemaks liiklemiseks jälgige veebilehekülge Tarktee.ee.