„Tõrva Challenge 2022“ järelkaja

Möödunud laupäeval toimus Tõrvas vaatemänguline ja päästjate hulgas populaarne kutsevõistlus „Tõrva Challenge 2022“. Osalejad leidsid uusi sõpru, sõlmisid uusi liite, kohtasid vanu võitluskaaslasi, kogesid fantastilist spordipäeva ja palju muud. Häid emotsioone kandva nimekirjaga võiks pikalt jätkata ja kõik see kirjeldab juba neljandat korda toimunud päästjate kutsevõistlust „Tõrva Challenge 2022“. Mina, kui üks korraldajatest, olen võistluste korraldamisel, toimumisel ja hiljemgi kogenud palju toetust ning positiivsust, mis on andnud tohutult head energiat. Ei tahaks küll asjade käigust ette rutata, kuid nende tunnete najal julgen kinnitada, et ilmselt saab korraldatud ka viies „Tõrva Challenge 2023“.

Igapäevaselt oleme oma tegevuste ja toimetustega niivõrd hõivatud, et „kiire“ on muutunud juba sidesõnaks. Meil ei ole sageli aega tänaval korraks seisma jääda, et mõne vana sõbraga paari sõna vahetada. Võistluse korraldamisega olen soovinud seda puudujääki pisutki korvata. Jube hea on oma kolleegidega vestelda, kuulata nende rõõme ja muresid ning jagada endagi omi. Kuigi võistluspäev on alati pingeline ja väsitav, siis lõpuks on enesetunne kõigil alati väga hea, sest hing saab kasulikku vaheldust ja puhkust. Seda võis näha paljude osalejate säravatest silmadest. Jõudsin äratundmiseni, et meid päästepereks ühendavad valdkonnad ja üritused on väga vajalikud. Tõrva Challenge`i raames on ühendavaks faktoriks kutsesport.

Sporti sai sel korral tõesti tehtud isuga ja korralikult. Võistlustest võttis osa 81 võistlejat. Enamus nendest loomulikult päästjad, kuid oli ka koostööpartnereid ja toetajaid. Paljud võistlejaid nägid seda võistlust esimest korda, kuid oli ka neid, kes ajavad võitu taga juba neli aastat. Mõni selle saavutas, mõnel jäi võit paari sekundi kaugusele. Muidugi vaimu see ei murdnud ja juba on osalejad soovinud ennast kirja panna järgmisele jõukatsumisele. Küllap registreerimise aegki jälle kätte jõuab!

Käesoleval aastal oli Tõrva päästekomando teatemeeskond murdumatu ja jättis võidukarika enda kätte. Samas oli ajaliselt näha, et mitmed võistkonnad on juba päris kannule jõudnud. Meeste individuaalarvestuse parim oli Sander Kaasik ning naiste parim Kristin Külm. Naiskondadest oli parim võistkond „Kohe“, kelle hulgas mitmed naised võistlevad Tõrvas juba algusest peale, kuid hinnatud tiitlini jõuti alles tänavu. Ülejäänud tulemused leiab Tõrva Challenge`i kodulehelt www.torvachallenge.com. Pean siiski lisaks esile tooma, et nii palju silmailu ja võistluspinget ei ole ma Tõrvas veel näinud. Fantastiline oli vaadata, kuidas võistlejad endast maksimum andes külg-külje kõrval viimaste meetriteni võitlesid. See tõi paraku kaasa ka mitmeid kukkumisi ja valusaid kaotusi, kuid pisut draamat vürtsitas pealtvaatajate kirgi ning süstis võistlejatesse indu järgmise võistluse jaoks rohkem treenida, et parem sooritus teha.

Oleme korraldajatega võistluspäeva iga aastaga emotsionaalsemaks ja värvikamaks muutnud ning nüüdseks loonud võimaluse piltide ja video kaudu võistlusmenust ka tagantjärgi osa saada. Selleks on kodulehel üleval selle suve võistluse pildigalerii ja meenutusi varasematest aastatest. Youtube`s on vaadatav võistluste otseülekandest tehtud video: „Tõrva Challenge 2022“. Vaadake, tutvuge aladega, nautige ja kes seekord ei jõudnud, tulge järgmine aasta ka oma võistkonnaga kohale.

Kuigi lõpptulemusena ja piltidel on kõik ilus, kena ja särav, siis olen kõrva taha pannud nii mõnegi probleemi ja mure, mis võistluse korraldamisel tagasilööke andis. Nende muredega kavatsen ka tegeleda, et järgmine aasta oleks kõikidel korraldajatel lihtsam oma tööd teha. Siinkohal jätkuv kiitus kohtunikele, kes olid super-tublid ja suutsid jooksvad probleemid lahendada ilma minuta. Nii sain ise täiel rinnal võistlust ja võistlemist ning raja kõrval ja õhtulgi sõprade ja kolleegide seltskonda nautida. Oli kokkuvõttes fantastiline päev ja tänan kõiki, kes selle teostumisse oma panuse andsid! Eriti kiideti nii võistlejate kui pealtvaatajate poolt Päästeameti uut harjutus-võistlustorni ja siinkohal suur kummardus ja tänu selle torni „ristiisale“ Ivar Frantsuzovile, kes on selle loomiseks ning hankimiseks kätt pulsil hoidnud juba kaks aastat.

Alor Kasepõld
Võistluse korraldaja
Viljandi- ja Valgamaa päästepiirkonna juhataja