Trotsides tuult ja vihma, nagu päästjatele kohane, võisteldi Türil Eesti meistrivõistlustel tuletõrjespordis

2. septembril Türil peetud tuletõrjespordi Eesti meistrivõistlustest võtsid osa sportlased Järva- ja, Võrumaalt ning Pärnu-Jaagupi ja Kihnu Tuletõrjeseltsist. Lisaks tuletõrjesportlastele võtsid osa nii kutselised päästjad kui ka päästeala noorteringis osalejad.

Tuletõrjespordis peavad osavõtjad näitama parimaid tulemusi erinevatel aladel, mis on kõik seotud päästjate tööga. Nii võistlevad noored konksredeliga ronimisel õppetorni (pikk neljakorruseline torn). Just sellel alal võidutses naiste vanusegrupis Võrumaa neiu Kaisa Kahre ning meeste vanusegrupis Võrumaalt pärit Joonas Jurs.

Neidude alagrupis (erinevates vanuserühmades) võidutsesid Järvamaalt pärit Mariete Tammepõld ning Kihnust Mia Vesik. Noormeeste alagrupis (erinevates vanuserühmades) pälvisid kuldmedali Võrumaalt pärit Tanel Tuvike, Järvamaalt Oliver Veimer, Kihnu päästeala noorteringist Lennart Laos ja Karl Nazarov.

Veel hinnatakse tuletõrjespordis 100 m takistusriba läbimist, kus tuleb ronida üle plangu, joosta üle poomi ja ühendada voolikuid. Taaskord joosti võiduaeg meeste vanusegrupis Võrumaalt Keit Sikk poolt ning naiste vanusegrupis saavutas esikoha Võrumaalt pärit Triinu Tuvike.

Neidude alagrupis (erinevates vanuserühmades) võidutsesid Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeseltsist Alisa Laan ja Kendra Kappan ja Järvamaalt pärit Mariete Tammepõld. Noormeeste alagrupis (erinevates vanuserühmades) pälvisid kuldmedali Järvamaalt Oliver Veimer, Pärnu-Jaagupist Margo Kaldmäe, Kihnu päästeala noorteringist Lennart Laos ning Võrumaalt Tanel Tuvike.

Alati palju pinget pakkuval 4x100m teatejooksus võttis täiskasvanute arvestuses võidutiitli Paide Vabatahtliku Tuletõrje Selts ning noorte arvestuses Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeselts. Noorte võistkondi osales sel korral lausa 7. 

Parimad mootorpumbaga hargnejad olid nii täiskasvanute kui ka noorte arvestuses Paide Vabatahtliku Tuletõrje Selts. Täiskasvanute arvestuses osales 4 võistkonda. Esindatud oli ka kutselised päästjad Türi päästekomandost, kes oma igapäeva töö oskused spordis proovile panid. Kuigi toimunud võistlustel ei sündinud ühtegi uut rekordit on järelkasvu seas mitmeid, kel on suurepärased eeldused neid tulevikus püstitada.

Numbreid täpsete nimeliste tulemuste kohta saab Piret Seirelt +372 5344 7494