Türgi president tunnustas EST-USAR varingupääste meeskonda medaliga

25. aprillil toimus Türgi presidendipalees Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani poolt riiklike aumärkide üleandmise tseremoonia, kus tunnustati rahvusvaheliste ja siseriiklike otsingu- ja päästemeeskondade esindajaid ning erinevate riikide saadikuid silmapaistva humanitaarteenistuse eest medali ja tänukirjaga.

Eesti nimel võttis medali vastu Põhja päästekeskuse valmisolekubüroo nõunik Roland Jefremov.
Eesti nimel võttis medali vastu Põhja päästekeskuse valmisolekubüroo nõunik Roland Jefremov.

Kokku said medali otsingu- ja päästerühmade esindajad 90 riigist üle maailma. 

Pildil vasakult: Türgi president Recep Tayyip Erdoğan, Eesti konsul Ankaras Ülle Soosalu, Põhja päästekeskuse valmisolekubüroo nõunik Roland Jefremov
Pildil vasakult: Türgi president Recep Tayyip Erdoğan, Eesti konsul Ankaras Ülle Soosalu, Põhja päästekeskuse valmisolekubüroo nõunik Roland Jefremov.

Türgi president ütles oma kõnes, et riik soovib premeerida kõiki abistajaid, kes veebruari alguses aset leidnud looduskatastroofile reageerisid ning kangelaslikkust üles näitasid. See omakorda tuleneb Türgi kultuuri nõudest märgata ning vastata tänulikkusega igale pingutusele. „Selle tseremooniaga soovime oma tänuvõla tasuda,“ sõnas ta ning lisas, et medalid on vaimne mälestus, austusavaldus ja siiras tänu kogu riigi nimel.

„Hoolimata erinevatest kultuurilistest- ja usulistest tõekspidamistest olete te kõik näidanud, et meie valu on ühine ning teist on saanud sajandi suurima katastroofi vastu võitlemise sümbolid,“ lõpetas ta kõne.

Vastuvõttu Türgis