Türi linn saab omale kaasaegse ja energiasäästliku päästekomando

Täna, 27. mail paigaldati Türi päästekomandole nurgakivi – uus hoone pakub meeskonnale mugavamat ning kaasaegsemat elu- ja töökeskkonda, suurendades seeläbi päästevõimekust. Komando valmib 2023. aastal.

Päästekomando uus kodu pakub päästemeeskonnale moodsat töökeskkonda, kus varasemaga võrreldes muutuvad oluliselt paremaks nii tehnika kui ka varustuse hooldusvõimalused ning ka tehnika hoidmise tingimused.

„Süda rõõmustab kui uued päästehooned valmivad, see annab võimaluse panustada päästjate kaasaegsesse tööruumidesse ja kaudsemalt ka Eesti siseturvalisusesse,“ ütles Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. Ta lisas, et kõik uued päästehooned on energiasäästlikud, mis on praegusel ajal eriti oluline. „Tegemist on Päästekomando tüüpprojektiga - esimene analoogne komando sai rajatud Vastseliinasse. Nüüd on käes Türi kord. Ja peagi rajatakse samasugune komando Tallinna külje alla Jürisse. See on aidanud meil kokku hoida projekteerimisel nii aega kui ka raha,“ sõnas Mäger.

„Türi uue komandohoone rajamisega likvideerime palju haldusprobleeme, mis on Türi vallas päästevõimekust varasemalt pärssinud. Näiteks oli vana komandohoone meie kaasaegsete päästesõidukite jaoks liialt väike ja tehnika hoidmiseks pidime kasutama rendipinda, mis asus põhi komandohoonest mitme kilomeetri kaugusel. See tähendab, et paakauto väljasõit viibis ja kaotasime päästesündmusele sõites väärtuslikku aega. Tänane ehitatav hoone vastab kaasaegse päästetehnika hoiustamise ja hooldamise tasemele ning on projekteeritud toimekindlaks hooneks ka elektrikatkestuste korras. A-energiaklassi maja tagab päästjatele madalad hoolduskulud ja kaasaegsed olmetingimused. Hoonet projekteerides on arvestatud päästjate ohutusega, mistõttu saab hoones maksimaalselt riskivabalt hooldada ka saastunud päästetehnikat ja varustust. Türi valla jaoks on tänane sündmus kindlasti märgilise tähendusega, sest komandohoone valmimisega paraneb abi kättesaadavus inimeste jaoks oluliselt,“ kinnitas Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla.

Türi komandohoone eskiis
Türi komando eskiis

"AS EVIKO-l on väga hea meel anda oma panus ehitades Türi päästekomandole uued ja hädavajalikud hooned, mis tagavad mugavama töökeskkonna väga tänuväärset tööd tegevatele tublidele päästjatele," ütles AS EVIKO ehitusjuht Andres Nurk.

Projekti meeskond on projekteerija Kuubik Projekt OÜ, arhitekt Anu Kulbach, Arhitektibüroo Anu Kulbach OÜ, sisearhitekt Ivo Rannaste, InRoom OÜ, ehitaja AS EVIKO ning omanikujärelevalvet teostab OÜ KESKKONNAPROJEKT.

Päästehoonesse on planeeritud päästetehnika garaažid, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekute ruumid. Päästjate võimalikult kiireks reageerimiseks on päästjate poolt enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale.

Projekti kogumaksumus on 2,7 miljonit eurot. Türi päästekomando asub aadressil Tehnika tänav 6. Türi päästekomando valmib 2023. aasta kevadel.