Uikala prügila kustutustööd kestavad

Eile Ida-Virumaal Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas alanud põlengu kustutustööd jätkuvad. Elanikkonnale on suurem oht möödas.

22. mail kell 19.21 teatati põlengust Ida-Virumaal Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas. Süttinud oli prügimägi, mille põlemine muutus tugeva tuule tõttu kiiresti intensiivsemaks ja laiaulatuslikumaks. Päästjad reageerisid suurte jõududega - kohal on 7 põhiautot, 3 vabatahtlike meeskonda ja 4 paakautot. Kustutustöödele kaasati öösel lennu- ja merepäästekeskuse helikopter. Põlenguala on suur, kustutustööd on kestnud prügilas terve öö ja täna jätkuvad.

Suurenenud õhusaaste tõttu saadeti hilisõhtul välja SMS ohuteavitus EE-ALARM ja paluti hoida kinni uksed ja aknad, sulgeda ventilatsioon ja vältida õues liikumist. Täna kell 6.40 saadeti välja lõpusõnum, et suurem õhusaaste oht on piirkonna elanikele möödas, õues viibimine on ohutu. Siiski palume elanikel päeva jooksul piirkonna elanikel jälgida ametlikke infokanaleid. Tuule suund võib muutuda ja õhusaaste oht suureneda. Anname koheselt teada olukorra muutumisest.