Uueks siseministriks sai Lauri Läänemets

18. juulil astus ametisse uus valitsuskoalitsioon, siseministriks sai Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets.

Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa moodustatava valitsuse kohta ütles Läänemets pressiteate vahendusel, et sotsid soovisid eeskätt juhtida neid ministeeriume ja poliitikaid, mis tagavad Eesti julgeoleku selle siseriiklikus mõttes.

„Siseriikliku julgeoleku absoluutseteks alusteks on inimeste toimetulek ja heaolu, riigi majanduse konkurentsivõime tagamine ning loomulikult siseturvalisus. Viimase puhul tasub meeles pidada möödunud sügist-talve, mil Venemaa üritas meie regioonis tekitada pingeid ja konflikte rändekriisi fabritseerimisega Leedu ja Poola piiridel,” rääkis Läänemets. “Selliste katsete kordumist praeguses julgeolekuolukorras ei tasu kindlasti välistada. Täna eeldab riigi stabiilsuse tagamine valmisolekut – et politsei, piirivalve ning päästetöötajad oleksid motiveeritud ja hästi varustatud.”

Läänemets lisas, et sotsiaaldemokraatide prioriteet on inimeste kindlustunne – siseturvalisus, elanikkonna kaitse ning riigi võime võtta vastutus, kui turg ise ei toimi või loob ebaõiglust.

Läänemets on olnud varasemalt Väätsa vallavanem ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse aseesimees ning töötanud Tallinna linnavalitsuses, linnavolikogus. Ta on olnud aktiivne kodanikuühiskonna liige nii üliõpilastega seotud tegevustes kui ka Kaitseliidus ja skautluses. Samuti on Läänemets olnud Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu liige.

Uue valitsuse ministrid:

Peaminister Kaja Kallas

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo

Maaeluminister Urmas Kruuse

Kaitseminister Hanno Pevkur

Siseminister Lauri Läänemets

Kultuuriminister Piret Hartman

Keskkonnaminister Madis Kallas

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut

Töö- ja terviseminister Peep Peterson

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas

Välisminister Urmas Reinsalu

Justiitsminister Lea Danilson-Järg

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan

Riigihalduseminister Riina Solman