Vabatahtlik päästja Ott Lepland pääses Eesti Laul 2022 poolfinaali!

Meie ühtse päästevõrgustiku liikme, Ott Leplandi tegutsemisest vabatahtliku päästjana saab homme, 3. veebruaril, täis täpselt 1 aasta. Huvitaval kombel langeb see päev kokku ka tema esinemisega Eesti Laulu I poolfinaalis.

„Olen katsunud panustada vabatahtliku päästja ametisse nii palju, kui see on teiste tööde/tegemiste kõrvalt võimalik olnud ning käinud Pirita komandos valves vähemalt üks kord kuus,“ ütleb Ott, kuid möönab siiski, et artisti elus on suvine periood ja talvine pühadeaeg tavaliselt kõige kibekiirem esinemisperiood. „Neil perioodidel jõuan päästesse küll kahjuks natuke vähem panustada kui tavaliselt.“

Mis puudutab aga Oti selleaastast Eesti Laulu lugu „Aovalguses“, siis see on tal hinge peal olnud juba kaua. „Olen oodanud õiget hetke, et sellega välja tulla ning Eesti Laul 2022 tundus selleks just kõige õigem koht olevat. Lugu ise on taaskord sündinud minu enda kogemusest ja teatud eluperioodist ning on mulle emotsionaalselt väga oluline. Samuti on tegemist ka vokaalselt suhteliselt raske lauluga, mille äralaulmiseks tuleb kõvasti harjutada. Kuigi tegemist on tehniliselt keerulise palaga, on kõige olulisem siiski emotsiooni ja õige tunde edastamine kuulajale. Vokaal ja kõrged noodid on pigem lihtsalt sõnumi ja emotsiooni käepikenduseks. Loodan siiralt, et lugu võiks kõnetada ka paljusid minu häid kolleege päästes. Minu sõpradele ja perele laul väga meeldib ja nende heakskiit on mul olemas,“ lausub ta rõõmsalt.

Ott soovib alanud aastaks kõikidele kutselistele ja vabatahtlikele päästjatele palju enesekindlust, tugevat meelt ja ikka kõvasti jõudu: „Kõikidele, kes kahtlevad, kas tulla vabatahtlikuks või mitte – neile soovin südamele panna, et proovima peaks kindlasti, sest muidu ei saagi kunagi teada, millest ilma jääd. Vabatahtliku päästja roll meie ühiskonnas on väga oluline! See on suurepärane võimalus panustada meie kõigi turvalisusesse ja heaolusse ning aidata kaasa kogu meie ühiskonna tervele ja tugevale püsimisele. Loodan südamest, et meie read lähiaastatel jõudsalt täienevad!"
Kuna viiruse levikust tulenevatel põhjustel toimuvad kõik poolfinaalid ilma publikuta, siis elame kõik koos Otile kaasa telerite ees!

Eesti Laul 2022 I poolfinaal, kus Ott üles astub, leiab aset juba homme, 3. veebruaril, algusega kell 19.30 ja ikka ETV kanalil.

Liina Valner

Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuht