Vabatahtlike varustus saab täiendusi

Järgmise pooleteise aasta jooksul täieneb vabatahtlike päästevarustus, et olla kriiside ajal elanikkonna teenindamiseks paremini valmis. Tänu uuele varustusele paraneb vabatahtlike päästeüksuste päästevõimekus nii tavapäraste päästesündmuste või suursündmuste lahendamisel kui ka kõige hullema stsenaariumi kohaselt sõjalises situatsioonis.

Kokku võimestatakse nelja tegevussuunda:

  1. Vahendid kannatanute transportimiseks sündmuskohtadel ja esmaabi osutamiseks – kõikidele komandodele lohistid ning meditsiinivarustus neile, kellel veel pole
  2. Liiklusavarii võimekusega VPKdele hüdraulilised, pneumaatilised töövahendid ja toestusvahendid. Kõikidele vabatahtlikele komandodele lõikevahendid (ketaslõikur ja kettsaag) koos isikukaitsevahenditega.
  3. Kõikidele komandodele parem võimekus toimetada ohtlikus keskkonnas: ohtude tuvastamiseks dosimeeter ja gaasianalüsaator. Lisaks hingamisaparaatide maskid koos filtritega, tolmumaskid ning pritsmekaitseülikonnad.
  4. Kõik, kes soovisid, saavad mobiilse tankuri koos järelhaagisega.

Lisaks saavad 3 suitsusukeldusvõimekusega vabatahtlike päästekomandot (Kadrina, Saku, Tõrvandi) lisaballoonid, pesumasinad, kuivatid, termokaamerad ja hingamisaparaadi kõneseadmed. Hingamisaparaadi iga-aastase hoolduse tagab Päästeamet.

Vabatahtlikud saavad nii täiesti uut varustust, aga ka Päästeameti reservist vähekasutatud ja töökorras vahendeid.

Kuna hankeid vahendite soetamiseks on töös korraga palju ja tarneajad on erineva pikkusega, siis jõuab varustus vabatahtlike päästjateni erinevatel aegadel – orienteeruvalt järgmise pooleteise aasta jooksul. Anname teada, kui vara saabub ja on üleandmiseks valmis ning juhendame kasutamist ja hooldamist.

Seoses sellega toimub järgmisel nädalal kaks infotundi, kus räägime täpselt üle, millal uut varustust võib oodata, kuidas toimub asjade üleandmine ja instrueerimine jne. Infotunnid toimuvad teisipäeval ja kolmapäeval 12. ja 13. oktoobril algusega kell 18, kutsed saadeti kõikidele VPK kontaktisikutele, igaüks saab valida endale sobiva aja.

Lisainfo:
Aivar Kilp, päästetööde osakonna planeerimise talituse nõunik
...