Veebruaris ei uppunud ühtegi inimest
Tänavu veebruaris ei uppunud veeõnnetustes ühtegi inimest, mis on väga hea tulemus võrreldes varasemate aastatega, mil kahe esimese kuuga uppus juba 7 inimest.
„Oleme juba oktoobrist, mil esimesed külmad tekkisid, hoidnud üleval jääohutuse teemat – rääkinud sellest, kas ja millal jääle minna, mida kaasa võtta ja kuidas toimida, kui siiski jääauku kukutakse. Lisaks on päästjad käinud veekogude ääres inimestega rääkimas ja nõu andmas. Kõige suurem tänu aga läheb kõikidele nendele inimestele, kes on nõu kuulda võtnud ja käitunud mõistlikult,“ ütles ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.
Hoonetulekahjusid oli veebruaris kokku 73, nendest kodutulekahjusid oli 56 ja mitteeluhoonete tulekahjusid 17. Veebruaris päästeti tulest 5 inimest, tulekahjudes sai vigastada 11 inimest. Veebruaris hukkus tulekahjudes viis inimest.
Kaks inimest hukkus kütteseadme kasutamisest ning 3 inimest hukkus suitsetamisest alguse saanud tulekahjus. Tuletame meelde, et toas suitsetamine on eluohtlik, juhul kui seda voodis või tugitoolis teha ja põleva sigaretiga magama jääda. Ohutum on suitsetada ruumidest väljas ning pärast suitsetamist veenduda, et sigaret sai kustutatud.
Demineerimisalaseid väljakutseid oli veebruaris 43, kokku leiti 120 lõhkekeha. Kahjuks juhtus veebruaris ka lõhkekehaga seotud õnnetus, milles hukkus 47-aastane mees, kes saagis ketaslõikuriga mürsku. Juhul kui leiad lõhkekeha, anna sellest kohe teada anda numbril 112. Kui vähegi võimalik, jää demineerijaid leiukoha juurde ootama, kui see pole võimalik, tuleb leiukoht üles märkida ja tähistada.
Veebruaris oli kokku 803 päästesündmust, millest suurema osa moodustasid ohu likvideerimised, tulekahjud ja liiklusõnnetused. 74 päästesündmust lahendasid kutselised päästekomandod koos vabatahtlike päästjatega ning 31 päästesündmust lahendasid vabatahtlikud päästjad iseseisvalt. Veebruaris nõustasid kutselised ja vabatahtlikud päästjad ühtekokku 1775 kodu.
Päästeameti eesmärk aastaks 2025 on vähendada igaühe kaasabil Eestis õnnetuste arvu ja kahjusid põhjamaade tasemele, sh vähendada tules hukkunute arvu 12-le ning uppunute arvu 20-le.
Päästeamet hoiab Eesti inimeste ohutust ja on usaldusväärne partner turvalisuse tagamisel. Päästeamet on suuruselt kolmas valitsusasutus, kus töötab ligi 2200 inimest. Eesti ühtsesse päästevõrgustikku kuulub ligi 200 kutselist ja vabatahtlikku komandot, kokku 4100 päästjaga.