Viis Eesti päästjat olid rahvusvahelisel võistlusel väga edukad

Viis Eesti päästjat võtsid Indias Mumbais kahepäevasel heategevuslikul võistlusel Fire Combat 360 mõõtu mitmesaja võistlejaga, kus üksikarvestuses jõudsid kolm neist poodiumilegi.

Eesti päästjaid esindasid võistlusel Rauno Ojamägi, Kristjan Mikk, Sander Kaasik, Alor Kasepõld ja Mari Plaado. Oma vanuseklassis saavutasid nii Sander Kaasik kui Alor Kasepõld 2. koha ning naiste arvestuses sai Mari Plaado 3. koha. Meeskondlikus arvestuses lõpetati veerandfinaalis.

Meeskond komplekteeriti peamiselt Päästeameti kutsemeisterlikkuse võistluse „Pritsumees“ tulemuste pealt, kus kõik võistlejad on olnud silmapaistvad. Fire Combat 360 võistlusel tuli osalistel läbida erinevaid ülesandeid, näiteks ronida viiekorruselise torni otsa, vinnata üles mitmekümne kilone raskus, tassida mitukümmend kilo kaaluvat nukku, ja seda kõike ajaga võidu joostes.

„India erineb Eestist nii palju, ainuüksi juba näiteks oma sooja kliima poolest, mis ka võistlemise üksjagu raskemaks muutis,“ sõnas Sander Kaasik. „Võistluse eel oli küll närv sees, aga pärast starti närv kadus ja kõik läks hästi,“ lisas Kristjan Mikk. Päästjad jäid oma tulemustega rahule ja sõnasid, et sellise tulemuse pealt on ainult hea edasi minna. 

Võistlusel osales 20 tiimi 16-st eri riigist üle maailma ning võistluse eesmärgiks oli näidata nii päästjate ohtlikku tööd kui ka koguda raha hukkunud päästjate perede toetuseks. Päästjate sõidu ja majutuse tagas võistluste korraldusmeeskond ja võistlejaid toetas riietusega Päästeamet. Osalejatel jagub vaid tänusõnu, et Päästeameti juhtkond päästjaid uue varustuse soetamisel abistas. Järgmine taoline võistlus toimub jaanipäeva paiku Poolas.