Viljandi kortermajas tekkis plahvatuse tagajärjel tulekahju

Täna õhtul kell 18.55 sai häirekeskus mitmeid teateid tulekahjust kortermajas Viljandi linnas aadressil Toome tn 14. Tulekahju sai esialgsetel andmetel alguse plahvatusest gaasigrilli kasutamisel. Plahvatuse tagajärjel süttis neljakordse kortermaja katus.

Põlevast ja kõrval asuvast hoonest evakueeriti kõik korterites viibinud inimesed. Kaks inimest viidi Viljandi haiglasse tervisekontrolli. Põlenud maja elanikel, kes ei ole veel ööbimiskohta leidnud või kelle abivajadus selgub hiljem, palume ühendust võtta Viljandi linna kriisitelefonil 435 4724.

Esimeste häirekeskusele laekunud teadete järgi toimus plahvatus maja neljanda korruse rõdul, misjärel süttis hoone katus. Päästjad, kiirabi ja politsei evakueerisid majast kõik elanikud. Hiljem evakueeriti ohutuse tagamiseks elanikud ka teisest kortermajast, mis on põleva hoonega nurkapidi kokku ehitatud. Kiirabi toimetas kaks suitsu sisse hinganud inimest Viljandi haiglasse tervisekontrolli. Päästjad on kõik korterid üle kontrollinud ja rohkem kannatanuid ei ole.

Politsei korraldas evakueeritud inimestele kogunemiseks ja transpordiks kaks bussi. Viljandi linnavalitsus korraldab peavarjuta jäänud inimestele majutuse kuni 50 inimesele Männimäe külalistemajas ja lisaks vajadusel linna sotsiaalmajas. Praeguse info järgi on tule-, suitsu- ja veekahjustuste tõttu ajutiselt elamiskõlbmatu kogu kortermaja. Põlenud maja elanikel, kes ei ole veel ööbimiskohta leidnud või kelle abivajadus selgub hiljem, palume ühendust võtta Viljandi linna kriisitelefonil 435 4724. Kõrvalhoone Toome tn 12 elanikud lubatakse tagasi oma korteritesse niipea, kui päästjad on lõpetanud suitsu ja vingugaasi kontrollimise kõigis korterites.

Sündmuskohal tegutsevad päästjad Viljandi, Suure-Jaani, Mustla, Abja-Paluoja, Annelinna, Kõpu ja Põltsamaa päästekomandodest ning kiirabi ja politsei. Sündmust juhib lõuna regiooni operatiivjuht.

Tulekahju täpsemad asjaolud ja lõpliku tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Toome tn 14 kortermaja tulekahju kustutati lõplikult 28. oktoobril kell 00.48. Maja jääb turvafirma valve alla. Hommikul kontrollib päästemeeskonna uus vahetus hoone ohutust, seejärel otsustatakse inimeste lubamine korteritesse. Kõrvalhoone Toome tn 12 elanikud lubati korteritesse tagasi eile hilisõhtul kella 23-ks.

Sündmusega seoses abi vajavatel inimestel on jätkuvalt võimalik helistada Viljandi linna kriisitelefonil 435 4724. Liin on avatud ööpäevaringselt.

Tuletame meelde, et gaasigrilli kasutamisel tuleb lisaks üldisele tuleohutusele kindlasti järgida gaasi kasutamise ohutusreegleid. Vale käitumine gaasigrilli kasutamisel võib põhjustada plavatuse, põletuse või suurema tulekahju. Ärge kunagi jätke gaasigrilli kasutamise ajal järelevalveta ning hoidke väiksemad lapsed vedelgaasiballoonidest ja gaasigrillist eemal. Kunagi ei tohi kasutada gaasigrilli siseruumides ega suletud ruumis. Gaasigrilli tohib kasutada ainult väljas hästi ventileeritavates kohtades. Gaasigrill peab olema asetatud stabiilsele tasasele pinnale, eemal põlevatest materjalidest. Gaasigrilli tuleb gaasiplahvatuse vältimiseks süüdata alati avatud kaanega. Kui tunnete gaasilõhna, lülitage kohe gaasiseade välja.