Viljandimaal süttis köögis diiselkütus, põlengus hukkus 62-aastane liikumisraskustega mees

Reedel kell 09.34 sai häirekeskus teate, et Viljandimaal Viljandi vallas Kodi külas põleb elumaja. Päästjad leidsid majast hukkunud inimese.

Täna hommikul teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Koidu külas tuleb elumaja katuse alt suitsu. Põlengust andis teaumbes 100 meetri kaugusel elav naaber. Päästjate kohale saabudes oli üks akendest kuumusest purunenud ja kuulda oli suitsuanduri häiret. Pääste suitsusukeldujad sisenesid kohe majja, mille köögis põles pliidi ümbrus ja kust põrandalt leiti hukkunud mees. Asjaolud viitavad, et pliidi lähedal oli ümber läinud diiselkütusega plastkanister, mis koldest lennanud sädemest oli süttinud ja ümbruse süüdanud. Põlengu kiire levik ei andnud liikumisraskustega mehele pääsemiseks võimalust.

Täna, 6. jaanuaril kell 9.34 teatati häirekeskusele, et Viljandimaal Viljandi vallas Koidu külas tuleb elumaja katuse alt suitsu. Päästjate saabudes oli kuumusest purunenud üks hoone akendest. Kohe majja sisenenud suitsusukeldujad leidsid köögist pliidi ümbrusest tulekolded ja hukkunud mehe. Pliidi ümbrus kustututati ja põlengu levik vahelagede kaudu pööningule piirati kell 10.16. Tulekahju kuumusest olid sulanud köögi ja esiku seinte pistikud ning söestunud uksepiidad. Esialgsetel andmetel oli hukkunu majas elanud liikumisraskustega 62-aastane mees.

Kustutustööd lõpetati kell 11.08. Sündmuskohal tegutsesid Mustla ja Viljandi päästekomando päästjad. Kohal käinud ohutusjärelevalve inspektor Roman Abubikirovi sõnul viitavad asjaolud, et pliidi lähedal oli ümber läinud diiselkütusega plastkanister ja kütuse süütas koldest lennanud säde. „Ruumides oli töökorras ja häiret andnud suitsuandur, kuid ilmselt levis põleng kiiresti, süüdates mehe riided ning see ei andnud talle võimalust pääsemiseks,“ selgitas Abubikirov. „Hukkunu oli liikumisraskustega ning seegi võis tulekahju traagilist lõppu määrata.“ Eelmisel aastal käisid päästjad hukkunud meest kodus tuleohutusalaselt nõustamas. Tuleohutusega seotud tõsiseid probleeme ei leitud – kütteseadmed olid korras ja töökorras suitsu- ning vingugaasiandur olemas. Kahjuks sellest ei piisanud ning elaniku enda riskikäitumine tõi kaasa tulekahju, millest ta eluga ei pääsenud.

Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et kergestisüttiva põlvvedeliku hoidmine siseruumides ja lahtise tule läheduses on lubamatu ning äärmiselt ohtlik, sest selle põlema lahvatamine toob kaasa väga rasked tagajärjed.

Tänane hukkunu on selle aasta teine, teisipäeva öösel hukkus Põlvamaal elumaja tulekahjus vanem mees.