Kontaktid ajakirjanikele

Eesti on jaotatud neljaks regiooniks, kus on oma päästekeskus: Põhja, Ida, Lääne ning Lõuna. Päästekeskused korraldavad igapäevast päästetööd, tuleohutusjärelevalvet, päästealast ennetustööd ja kriisireguleerimist.

Päästeametilt saab operatiivsündmuste kohta infot 24/7 ning 365 päeva aastas vastava regiooni valvepressiesindaja numbrilt. Õhtuti ja nädalavahetustel ning riigipühadel vastab valvepressiesindaja tõsisemate juhtumite korral telefoni ning meili teel päringutele sellises mahus ja kiirusega nagu sel hetkel võimalik.

Piirkond

Maakonnad

Valvenumber

Üldine e-post

Põhja

Harju maakond

5341 0759

 

IdaIda- ja Lääne-Viru maakond5330 8795press.ida@rescue.ee
Lõuna

Jõgeva, Põlva, Tartu, Valga, Viljandi, Võru maakond

5326 9112

Lääne

Hiiu, Järva, Lääne, Pärnu, Rapla, Saare maakond

5329 2112

press.laane@rescue.ee

PÄÄSTEAMETI KOMMUNIKATSIOONIOSAKOND
Raua 2, 10124 Tallinn

Liis Raadla
juhataja
53051554; 
liis.raadla@rescue.ee

Berit-Helena Lamp
nõunik
53036253; 
berit-helena.lamp@rescue.ee

Riin Oeselg
pressiesindaja
5108474; 
riin.oeselg@rescue.ee

Mailis Meesak
nõunik
5781 6843; 
mailis.meesak@rescue.ee

Paula Helena Kask
ekspert
5198 2176; 
paulahelena.kask@rescue.ee

Regina Salmu
nõunik
5026459; 
regina.salmu@rescue.ee

Iveri Marukasvili
nõunik
53815738; 
iveri.marukasvili@rescue.ee

Meelis Piller
nõunik
5304 5894;
meelis.piller@rescue.ee

Ave Eerma
ekspert
5887 4828;
ave.eerma@rescue.ee

PÄÄSTEKESKUSTE KOMMUNIKATSIOONIJUHTIDE KONTAKTID

PÕHJA PÄÄSTEKESKUS
Erika 3, 10416 Tallinn

Jane Gridassov
kommunikatsioonijuht
5886 5305;
jane.gridassov@rescue.ee

IDA PÄÄSTEKESKUS
Rahu 38, 41532 Jõhvi

Jevgenia Parv
kommunikatsioonijuht
58116170;
jevgenia.parv@rescue.ee

LÄÄNE PÄÄSTEKESKUS
Pikk 20A, 80010 Pärnu

Maris Moorits
kommunikatsioonijuht
5304 7223;
maris.moorits@rescue.ee

LÕUNA PÄÄSTEKESKUS
Jaama 207, 50705 Tartu

Marek Kiik
kommunikatsioonijuht
511 4297; 
marek.kiik@​​​​​rescue.ee