Kontaktid ajakirjanikele

Eesti on jaotatud neljaks regiooniks, kus on oma päästekeskus: Põhja, Ida, Lääne ning Lõuna. Päästekeskused korraldavad igapäevast päästetööd, tuleohutusjärelevalvet, päästealast ennetustööd ja kriisireguleerimist.

Päästeametilt saab operatiivsündmuste kohta infot 24/7 ning 365 päeva aastas vastava regiooni valvepressiesindaja numbrilt. Õhtuti ja nädalavahetustel ning riigipühadel vastab valvepressiesindaja tõsisemate juhtumite korral telefoni ning meili teel päringutele sellises mahus ja kiirusega nagu sel hetkel võimalik.

Piirkond

Maakonnad

Valvenumber

Üldine e-post

Põhja

Harju maakond

5341 0759

IdaIda- ja Lääne-Viru maakond5330 8795press.ida@rescue.ee
Lõuna

Jõgeva, Põlva, Tartu, Valga, Viljandi, Võru maakond

5326 9112

Lääne

Hiiu, Järva, Lääne, Pärnu, Rapla, Saare maakond

5329 2112

press.laane@rescue.ee

PÄÄSTEAMETI KOMMUNIKATSIOONIOSAKOND
Raua 2, 10124 Tallinn

Liis Raadla
juhataja
5302 9568;
liis.raadla@rescue.ee
Riin Oeselg
pressiesindaja
5190 8967;
riin.oeselg@rescue.ee
Berit-Helena Lamp
nõunik
5303 6253;
berit-helena.lamp@rescue.ee
Mari Rebane
nõunik
59124577;
mari.rebane@rescue.ee

Iveri Marukašvili
nõunik (venekeelne kommunikatsioon)
5381 5738;
iveri.marukasvili@rescue.ee

PÄÄSTEKESKUSTE KOMMUNIKATSIOONIJUHTIDE KONTAKTID

PÕHJA PÄÄSTEKESKUS
Erika 3, 10416 Tallinn
Jane Gridassov
kommunikatsioonijuht
5886 5305;
jane.gridassov@rescue.ee

IDA PÄÄSTEKESKUS
Rahu 38, 41532 Jõhvi
Jevgenia Parv
kommunikatsioonijuht
5811 6170;
jevgenia.parv@rescue.ee

LÄÄNE PÄÄSTEKESKUS
Pikk 20A, 80010 Pärnu

Maris Moorits
kommunikatsioonijuht
5304 7223;
maris.moorits@rescue.ee

LÕUNA PÄÄSTEKESKUS
Jaama 207, 50705 Tartu
Marek Kiik
kommunikatsioonijuht
511 4297; 
marek.kiik@​​​​​rescue.ee